Namai

Kalkių šalinimas naudojant ekologiškas valymo priemones

Kalkių nuosėdos – kieto vandens pasėkmė. Tai baltos spalvos nuosėdų sluoksnis, kuris tampa kiekvienos šeimininkės galvos skausmu, kai reikia jį pašalinti. Kalkės bei kiti nešvarumai atsiranda ant daugelio su vandeniu sąlytį turinčių paviršių: dušo sienelių, vonios, veidrodžių ar stiklo paviršių, kriauklės ar net elektrinio arbatinuko sienelių. Tad greitas, efektyvus, bet svarbiausia ekologiškas, aplinką saugantis valymo būdas yra itin svarbus, norint turėti švarius, cheminiais valikliais „neprasmirdusius“ namus.

Efektyviam namų valymui gali padėti daugybė natūralių valymo priemonių: soda, actas, citrinos rūgštis. Šios priemonės ne tik puikiai valo, dezinfekuoja, išblizgina įvairius paviršius, bet ir naikina nemalonius kvapus. Kaip pavyzdžiui, jeigu turite ilgai naudojamą el. arbatinuką, greičiausiai, jo sienelės bus gausiai padengtos storu kalkių nuosėdų sluoksniu. Kad efektyviai atnaujintumėte arbatinuką, išvalytumėte „neskaniai“ atrodančias kalkių nuosėdas, jums reiktų pasigaminti acto ir vandens mišinį. Gautą mišinį užvirkite ir palaikykite bent 15-20 minučių. Esant reikalui, šią valymo procedūrą galite pakartoti dar kartą. Jeigu nešvarumai vis tiek nenusivalė, rekomenduojame naudotis kitomis valymo priemonėmis, kaip pavyzdžiui, melamino kempinėle.

Kaip daugelis jau pastebėjo, melamino kempineles Lietuvos rinkoje pasirodė gana neseniai, bet vis didesnis namų šeimininkių ratas atranda nuostabias šių kempinėlių valymo savybes. Vienas nuostabiausių privalumų yra tai, kad valant šia valymo priemone visiškai nėra reikalinga buitinė chemija, kuri neretai sukelia įvairiausias alergijas bei kitus sveikatos sutrikimus. Su kempine nuvalysite net ir pačias seniausias, įsisenėjusias dėmes bei kitus nešvarumus ant daugelio paviršių. Štai keletas pavyzdžių, kur melamino kempinėlė bus geriausias valymo sprendimas:

  • Įvairioms purvo dėmėms šalinti;
  • Kalkių nuosėdoms, muilo žymėms valyti;
  • Įsisenėjusiems nešvarumams, taip pat rašalo, markerio žymėms išvalyti;
  • Daugeliui kitų neišvardintų nešvarumų, kuriuos įprastos valymo priemonės nesugeba „įveikti“.

Melamino kempinė veikia kaip trintukas, kuo daugiau ją naudojate, tuo ji labiau susitrina, po savęs palikdama itin smulkias melamino kruopeles. Šios kruopelės padeda efektyviai surinkti pakeltą purvą ir nešvarumus, kad šis vėl nenusėstų ant valomo paviršiaus. Žinoma, nors šios dalelės žmogaus organizmui nėra kenksmingos, tačiau visada rekomenduojama nuvalytą paviršių dar kartą gerai pervalyti šlapia šluoste. Tokiu būdu būsite tikri, kad melamino kempinėlės likučiai nepateks į artimųjų virškinimo traktus bei nesukels papildomų sveikatos problemų.

Namų valymas naudojantis soda ar actu neretai būna išties veiksmingas. Tiek acto, tiek sodos tirpalu galėsite valyti stiklus, veidrodžius ar net dušo dureles. Būtent šie paviršiai dažniausiai kenčia nuo storo kalkių sluoksnio. Jas greitai ir lengvai pašalinsite papurškę sodos / acto tirpalo ant norimo paviršiaus bei nuvalius minkšta pašluoste. Žinoma, jeigu nešvarumai yra kur kas įsisenėję, pasinaudokite jau aptarta melamino kempinėle. Ją užteks tik sudrėkinti, o pirmuosius valymo rezultatus pamatysite vos ne iškart.

Tad kaip matote, natūralių, sveikatą ir gamtą saugančių būdų, kaip kovoti su kalkių nuosėdomis tikrai yra. Jas rasite kiekvienoje virtuvėje ir nesvarbu, ar tai valgomoji soda, ar actas, ar citrinos rūgštis. Šios priemonės puikiai valo, dezinfekuoja ir panaikina daugybę nemalonių kvapų. Todėl visiškai neverta ieškoti brangios, sveikatai ir aplinkai žalingos chemijos ir kitų valiklių. Naudokimės tuo, ką mums padovanojo gamta ir tikrai pamatysime puikius rezultatus. Šiuo atveju, nepamirškime ir melamino kempinėlių. Nors jos vis dar yra gana naujas produktas, bet vis daugiau el. parduotuvių internete pradeda jomis prekiauti. Tad jeigu susidomėjote, visada rekomenduojame pasiieškoti šios valymo prekės internete. Tokiu būdu gausite ne tik puikų, kokybišką produktą, bet ir bene geriausią kainą visoje rinkoje.

(Perskaityta per mėnesį: 164, iš jų šiandien: 1.)