Mada

Kaip tinkamai ir efektyviai šalinti nepageidaujamus plaukelius?

Pagaliau atėjus išsvajotajam šiltajam metų laikui – vasarai, daugelis merginų susirūpina savo vietelių plaukuotumu. Planuojantis kelionę ar šiaip didesnę šventę, norisi atrodyti pasitempusioms ir tvarkingoms. Į tai įeina ir nepageidaujamų plaukelių šalinimas iš pažastų, nuo kojų ar bikini zonoje. Pats paprasčiausias ir greičiausias būdas visada yra tiesiog juos nusiskusti naudojantis skutimosi peiliukais. Bet juk tai ne vienintelis būdas, tiesa? Būtent dėl šios priežasties pasistengsime papasakoti, kaip gi galite greitai ir efektyviai pašalinti nepageidaujamus plaukelius nuo savo jautriausių vietų. Tad pradėkime!

Depiliacija ar epiliacija?

Prakalbus apie depiliaciją bei epiliaciją, greičiausiai, nemaža dalis merginų paprasčiausiai pasimeta. Kodėl? Todėl, kad ne iki galo žino, ką šie terminai iš tiesų reiškia. Tad pasigilinkime šiek tiek daugiau:

  • Depiliacija – tai gana trumpalaikis plaukelių šalinimas. Po depiliacijos plaukeliai netrunka ataugti. Prie depiliacijos priskiriama plaukelių šalinimas skustuvu, depiliacija vašku ar vaško juostelėmis bei cukraus pasta, taip pat tam skirtais depiliaciniais kremais ir putomis.
  • Epiliacija – tai kur kas ilgesnio poveikio plaukelių šalinimas. Po epiliacijos procedūros plaukeliai atauga kur kas vėliau nei po depiliacijos. Vienas iš pagrindinių minusų – ši procedūra yra skausminga, o tai neretai atbaido ne vieną merginą.

Ką reiktų žinoti šalinant plaukelius skustuvu?

Plaukelių šalinimas skutant yra bene greičiausias ir paprasčiausias būdas atsikratyti nepageidaujamų plaukelių. Tačiau į ką reiktų atkreipti dėmesį, kad pasiekti geriausių rezultatų? Visų pirma, labai rekomenduojame tinkamai sudrėkinti ir suminkštinti odą bei ant jos esančius plaukelius. Tokiu būdu išvengsite per didelių odos pažeidimų ir įpjovimų, o ir pats skutimosi procesas bus greitesnis ir malonesnis. Skutantis jokiu būdu negalite skubėti, skuskite plaukelius trumpais, tačiau lėtais judesiais, esant reikalui, patempkite odą. Švariai nusiskutus pasitepkite odą drėkinančius bei raminančiu kremu ar losjonu.

Odos sudirginimai

Daugumai merginų bei moterų odos sudirginimo klausimas yra vienas svarbiausių faktorių, renkantis, kokiu būdu bus šalinami plaukeliai. Juk netinkamai pasirinkus skutimosi ar depiliavimo priemones galite turėti išties nemalonių rezultatų – įvairius odos sudirginimus, išbėrimą, išsausėjusią ir pažeistą odą, įaugusius plaukelius ir taip toliau, ir taip toliau. Tad pagrindinis klausimas, kaip gi viso šito išvengti? Na, vienintelio ir visiems tinkančio atsakymo tikrai nėra, tačiau keletas patarimų, kaip neapsisunkinti sau gyvenimo prastais sprendimais:

  • Jeigu visgi nusprendėte plaukelius šalinti skutimosi peiliukais, rekomenduojame rinktis tik kokybiškas ir laiko patikrintas priemones. Skutimosi peiliukai bei įvairi skutimosi kosmetika šiomis dienomis parduodama ne tik fizinėse, bet ir internetinėse parduotuvėse. Puikus to pavyzdys yra peiliukai24.lt. Šioje internetinėje svetainėje rasite aukščiausios kokybės Gillette skutimosi produkcija, kuri ne tik leis mėgautis glotnia ir žvilgančia oda, bet ir leis sutaupyti pinigų perkant kur kas pigiau.
  • Pasirinkite tinkamą ciklo metą. Daugelis merginų bei moterų pastebi, kad pažastų bei bikini zonos oda pajautrėja artėjant menstruacijų ciklui bei per jį. Tad jeigu kenčiate nuo įaugusių plaukelių, pajautrėjusios ar išsausėjusios odos – greičiausiai, pasirinkote netinkamą ciklo laikotarpį. Labai rekomenduojame į tai atkreipti dėmesį, o rezultatai, manome, nustebins ne vieną.

Kaip jau matote, depiliacija ar epiliacija nėra vien tik skambūs žodžiai be jokios reikšmės. Tik nedaugelis moteriškosios lyties atstovių yra gerai susipažinusios su šia sritimi ir gali jaustis pakankamai saugiai tai žinodamos.

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)