Namai,  Pirkiniai

Granuliniai katilai sparčiai populiarėja

Granuliniai katilai sparčiai populiarėja

Norint apšildyti išties dideles patalpas, tokias kaip gyvenamieji namai, garažai, sodybos, dirbtuvės ir pan., tenka kiekvieną mėnesį labai plačiai praverti piniginę. Mat, didelių plotų šildymo kaina gali siekti kelis šimtus eurų, o tai išties milžiniška suma, kurią tenka sumokėti už komfortą. Ne paslaptis, kad šildymas dujomis arba elektra kainuoja bene brangiausiai, todėl žmonės nuolatos ieško ekonomiškesnių šildymo variantų. Granuliniai katilai sparčiai populiarėja, o tai lemia net keletas itin svarbių priežasčių.

Visų pirma, granulinius katilus naudoti ir prižiūrėti yra be galo paprasta. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad šiems katilams būtinas specialus kuras – granulės. Visgi, tai ne visai tiesa. Priešingai nei kieto kuro katilams, granuliniams katilams puikiai tinka nedidelės anglys, medžio granulės, pjuvenų briketai ar net lietuviams puikiai pažįstamos įprastos malkos, kurių gauti išties nėra sudėtinga. Taigi, kuro asortimentas yra išties platus, todėl vartotojas gali pasirinkti ekonomiškesnį ir lengviau įsigyjamą kurą.

Visų antra, šiuolaikiniai granuliniai katilai turi integruotas valdymo sistemas, kurios nuolatos patalpoje palaiko pageidaujamą temperatūrą ir apsaugo katilą nuo užvirimo. Be to, kai kurie modernūs granuliniai katilai turi ir vadinamąją „miego“ arba „budėjimo“ funkciją. Kas tai? Kai jūsų nėra namuose arba naktį norite „prisukti“ šildymą, katilas tai padaro automatiškai. Tai itin patogu, jei išvykstate atostogauti, tačiau norite, kad katilas palaikytų tam tikrą temperatūrą namuose, tačiau eikvotų mažiau kuro.

Nepamirškime ir ekologijos, nes granulinių katilų gamintojai jos tikrai nepamiršo. Namus ar kitas patalpas šildant granuliniais katilais, į aplinką yra išmetamas gerokai mažesnis kenksmingų dalelių kiekis. Tad galite būti visiškai ramūs, kad nesulauksite baudų už aplinkos teršimą ir naktį miegosite ramiai, nes nekamuos įkyrus sąžinės balsas, kad kenkiate aplinkai, kurioje gyvenate ir gyvens jūsų vaikai bei anūkai.

Taigi, įsigiję tokį katilą tikrai nenusivilsite: sunaudosite mažiau kuro, rečiau valysite katilą, neteršite aplinkos ir sutaupysite. Tiesa, granuliniai katilai nėra vienos dienos pirkinys, todėl norėdami, kad jis visiškai išpildytų jūsų lūkesčius, pasitarkite su specialistus, kuris padės išsirinkti optimaliausią katilo variantą.

(Perskaityta per mėnesį: 49, iš jų šiandien: 1.)