Finansai,  Internetas,  Ne į temą,  Paslaugos,  Pirkiniai,  Technologijos

Greitieji kreditai: kaip spręsti problemas?

Pasiskolinti pinigų gali dauguma, tačiau pastebima, kad ne visi skolas mėgsta grąžinti laiku. Kreditai dabar retai kada yra imami blogais tikslais – kreditoriai nebeleidžia skolintis bet kam, tuo labiau, kad visada dabar yra įvertinamos visos aplinkybės – esamos bei būsimos. Greitieji kreditai Lietuvoje dabar grąžinami kur kas lengviau, nes juos ima didesnė dalis atsakingų žmonių, o ne nesąžiningų. Įstatymai yra taip pasikeitę, jog dabar ne visi gali imti kreditą – Lietuvos bankas nuolatos gerina situaciją t.y. neleidžia skolintis tiems, kuriems iš tiesų neturėtų būti tokios galimybės. Kreditoriai dabar yra apriboti, nes jie nebegali skolinti kiekvienam ir po to eiti per teismus išieškant skolų.

Kreditų rinkoje pasitaiko įvairių situacijų, pavyzdžiui – prieš kelias dienas šeima prašė pagalbos žmonių, kurie galėtų paskolinti didelę sumą tam, kad būtų galima padengti turimus kreditus. Tai yra vienas pagrindinių neatsakingumo požymių – skolinimasis ir taip esant blogai situacijai,  yra labai žalingas. Tokia situacija yra sprendžia ne pagalbos prašymu, o derybomis su kredito teikėjais. Jie yra žmonės, todėl bandys viską išspręsti taikiai.

Tokioje situacijoje siūloma iškart susisiekti su kreditoriais, kuriems esate skolingi. Jeigu jūsų pajamos yra mažesnės nei turimų įsipareigojimų suma, jums reikia sumažinti mėnesines kredito įmokas. Siūlytume nedelsiant kreiptis į kredito teikėjus ir paprašyti supratingumo. Jie ko gero apsvarstys visą situaciją ir pasiūlys priimtiniausią variantą. Kokie jie gali būti?

Jums turbūt bus pasiūloma prailginti kredito terminą bei sumažinti palūkanas. Tai reiškia, kad dabartinės jūsų kredito įmokos bus mažesnės, tačiau jas mokėsite ilgesnį laikotarpį nei nurodyta sutartyje. Tai yra vienas iš labiausiai veikiančių būdų norintiems išbristi iš skolų. Paprasčiausiai, kreditoriai pasiūlys atidėti kredito įmokas maksimaliam terminui, jeigu sutartyje yra nurodyta tokia galimybė. Jeigu to nėra – bus siūlomas minėtas variantas su kredito termino prailginimu.

Turėkite galvoje, kad ne visi kreditoriai jums pasiūlys palankias sąlygas – jie gali nuolaidžiauti, bet tai nereiškia, kad jie nuolaidžiaus taip kaip jums būtų geriau, jie pasiūlys tai ką gali. Nemaža tikimybė, kad ir po kreditų terminų prailginimo jums teks dar kaip reikiant padirbėti, jog galėtumėte toliau ramiai mokėti įmokas.

(Perskaityta per mėnesį: 48, iš jų šiandien: 1.)