rubai internetu
Finansai,  Internetas,  Laisvalaikis,  Mada,  Namai,  Ne į temą,  Paslaugos,  Pirkiniai

Rūbai internetu turėtų būti perkami tik per saugias atsiskaitymų sistemas

Kai kurie žmonės, kuriems yra aktualūs rūbai internetu, skundžiasi, kad internete juos neretai apgauna. Taip nutinka dėl elementarių situacijų – patys vartotojai nesidomi šiuolaikinėmis apsaugos priemonėmis, o taip pat nesugeba pasidomėti apie duomenų perdavimo sukeliamą žalą. Būtina pabrėžti, kad perkant internetu, būtina naudoti tik saugius atsiskaitymo būdus. Taip pat siūloma rinktis tik sąžiningus pardavėjus, kurie jau yra žinomi. Internetu apsipirkinėti yra nesaugu tiems, kurie neturi laiko domėtis kaip viską atlikti tinkamai.

Kodėl rūbai vyrams dažniausiai yra parduodami kokybiški bei be jokių nesusipratimų ar apgavysčių? Statistika rodo, kad būtent vyrai labiau domisi savo saugumo galimybėmis, moterims tiesiog aktualūs rūbai bei kitos prekės. Siūlytume tiek vieniems, tiek ir kitiems daug dėmesio skirti savo žinių gilinimui.

Apgavystės vyksta dažniausiai dėl pačių kaltės – vartotojai sunkiai nuspėja kas prekyba užsiima teisėtai, o kas tiesiog bando nugvelbti pinigus. Vienas iš labiausiai įtarimą keliančių dalykų yra tas, kad jeigu jums yra pasiūlomas atsiskaitymo būdas, kuris Lietuvoje yra neįprastas, gali būti, jog jūs liksite be nieko ir su didžiuliais nuostoliais. Tai būtų atsiskaitymas per „Western Union“ piniginių perlaidų sistemas. Tai yra vienas labiausiai rizikingų variantų atsiskaitant už pirkinius.

Ši sistema pasižymi tuo, kad ji negali apgautiems vartotojams pasiūlyti pinigų grąžinimo. Dažniausiai pinigai yra nuimami grynaisiais. Trumpai tariant, šias perlaidas visame pasaulyje dažniausiai naudoja nusikaltėliai – ateinant atsiimti pinigų į tam tikras vietas, jų niekas neprašo nurodyti pinigų gavimo tikslo t.y. kodėl jiems yra pervedami pinigai. Lietuvoje populiaru šias perlaidas atsiimti pašte, nes nei mokesčių inspekcija, nei kitos institucijos negauna duomenų apie tokias perlaidas. Jeigu jums siūloma atsiskaityti per šias perlaidas, siūlytume nerizikuoti – galimas atvejis, kad jumis tiesiog pasinaudos ir pasisavins jūsų pinigus, kurių atgauti taip ir nepavyks.

Visai kas kita yra atsiskaitant per labiausiai patikimas mokėjimų sistemas, tokias kaip „PayPal“, nes jeigu pinigai pervedami šioje sistemoje, jūs po kelių dienų ar savaičių galite susigrąžinti pinigus dėl negautų prekių. Atsiskaitymo tvarka turėtų labiausiai kelti nerimą – geriausia būtų visada pinigus vesti bankiniais pavedimais.

(Perskaityta per mėnesį: 68, iš jų šiandien: 1.)