Buto nuoma Kaune
Paslaugos

Patarimai buto nuomai Kaune

Studentai ieškosi būsto didmiesčiuose, kur žada tęsti arba pradėti studijas po jau prabėgsiančios vasaros. Daugybė žmonių, ypatingai jaunimas, nori kurti savo ateitį didesniuose Lietuvos miestuose, todėl buto nuoma Kaune yra itin populiari. Kaip atrasti geriausią variantą taisyklių nėra, tačiau vertėtų pasitelkti keletą patarimų.

  1. Pasiteiraukite giminių, draugų ar kitų žmonių, kurie gyvena jūsų norimame mieste. Galbūt jie žino, kas nuomoja butą, o gal pas juos rasite laisvą kambarį.
  2. Pradėkite intensyvią paiešką internete. Internetas yra pilnas skelbimų su buto nuoma: peržiūrėkite kainas, buto tipą, norimą rajoną ir pasižymėkite kontaktus, kad esant reikalui greitai galėtumėte susisiekti.
  3. Paskambinkite ir susitarkite, kada galėtumėte susitikti ir apžiūrėti butą gyvai. Nesirinkite buto aklai, vien pažiūrėję į nuotraukas – jos gali būti klaidingos, o nuvykę galite nusivilti esama padėtimi.
  4. Susitikę kruopščiai apžiūrėkite butą. Važiuodami turėkite keletą variantų, kad būtų iš ko pasirinkti.
  5. Apžiūrėję visus variantus, išsirinkite. Dėkite pliusus ir minusus, jei butai yra pakankamai tinkami – pirmiausia atsižvelkite į buto kokybę ir kainą, tuomet pagalvokite apie susisiekimą. Jei vairuojate automobilį, tai neturėtų būti pagrindinis veiksnys, tačiau kuo jūsų universitetas ar darbas bus arčiau, tuo patogiau bus jums patiems. Pasižiūrėkite ir tai, ar netoliese važiuoja viešasis transportas, taip pat – ar toli iki centro ir parduotuvių.
  6. Sudarykite sutartį su buto šeimininkais. Aptarkite kada turi būti sumokėti mokesčiai. Atminkite, kad prieš nuomojantis reikėtų turėti šiek tiek santaupų. Pirmiausia yra depozitas ir mokestis už pirmąjį mėnesį. Be to, vertėtų susitarti kokį laikotarpį žadate gyventi bute. Dažnai yra pasirašomos pusės, metų ar ilgesnio laikotarpio sutartys. Jas sulaužius depozitas yra negrąžinamas.
  7. Įsikurkite ir pradėkite gyvenimą savarankiškai, nors ir remonto be šeimininkų leidimo daryti nevertėtų, tačiau atsivežkite smulkių detalių, kad būstas jums būtų jaukesnis ir jaustumėtės kaip namuose, o ne nuomojamame bute.
  8. Saugokite namus taip kaip, kad jis būtų jūsų. Taip nepridarysite bėdų nei sau nei buto savininkams. Mokesčius mokėkite laiku.
(Perskaityta per mėnesį: 103, iš jų šiandien: 1.)