pedu prieziura
Paslaugos

Pėdų priežiūra namuose: patarimai sveikoms ir gražioms pėdoms

Ne retas po darbo dienos su batais, grįžęs namo ir nusiavęs pajuntą pėdų skausmą ar maudulį. Tai mūsų pėdos signalizuoja, jog joms reikalingas poilsiui ir šiek tiek rūpesčio. Nemaža dailiosios lyties atstovė tikina, jog kaip ir manikiūras, taip ir pedikiūras jau atsidūrė jų nuolatinių grožio procedūrų sąraše. Tačiau norint pasirūpinti tinkama pėdų priežiūra, reikėtų ir namuose skirti pėdoms šiek tiek laiko ir švelnumo.

Kaip dažnai reikalingos procedūros salone?

Daugelis moterų pedikiūro paslaugas perka apsilankydamos grožio salone. Ypač – šiltuoju metų laiku, kai nešiojama daug atviros ir lengvos avalynės, daugiau matyti pėda. Pedikiūrą profesionalas gali atlikti pagal Jūsų poreikius, tačiau rekomenduojama vizitui užsirašyti bent kartą į mėnesį. Tačiau tai nereiškia, kad iki tol savo kojomis nebereikia rūpintis. Jeigu nesirenkate gelinio lakavimo, o kojų nagai auga gana greitai, kas savaitiniu pedikiūru galite pasirūpinti ir namuose. Kartą per savaitę reikėtų patrumpinti nagus, geriausiai dilde. Taip pat reikėtų pasirūpinti prie nagų esančiomis odelėmis ir jas nustumti.

Kokios dar procedūros atliekamos namuose?

Pėdų priežiūra tikrai nėra tik pedikiūras. Tai tik vienas priežiūros elementas, kuris, žinoma, labai svarbus. Tačiau ne ką svarbiau yra rūpintis ir kitomis pėdos dalimis. Specialistai pataria, kad geriausia pėdų priežiūrayra tinkamas avalynės pasirinkimas. Ypač tiems žmonėms, kurie visą dieną vaikšto su avalyne, jos pasirinkimui reikėtų skirti itin daug dėmesio. Rinkitės batus, kurie pagaminti iš natūralių medžiagų, venkite labai aptemptos avalynės, kurioje pėda vargsta ir tinsta. Po tokios dienos vakare pėdas būtinai palepinkite švariu ir tinkamu plovimu, naudojant muilą.

Būtent žmonėms, kurie ilgai dėvi avalynę, ilgainiui ant pėdų atsiranda suragėjimai, pūslės. Jų jokiu būdu nešalinkite žirklėmis ar kitais sugalvotais būdais. Geriausiai pėdas atnaujinti jas pamirkius ir nutrynus specialia pemza.

Norint tinkamai pasirūpinti pėdų priežiūra, patariama bent kelis kartus į savaite pėdas pamaloninti specialiomis vonelėmis. Tai lyg nedidelės spa procedūros jūsų pavargusioms pėdoms, po kurių jausitės daug lengviau, tings tempimo ar maudimo jausmas. Tai gali būti druskos ar parafino vonelės su įvairias aliejais. Po vonelių pėdas atsargiai nusausinkite ir ištempkite atpalaiduojančiu kremu, o jeigu yra galimybė – ir pėdų kauke.

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)