Pigu
Pirkiniai

Ar pigu ir kokybiška – yra du tarpusavyje derantys elementai?

Ar pastebėjote, kad kaskart technologijų rinkoje pasirodžius naujiems nešiojamų kompiuterių modeliams, ankstesniųjų modelių kainos nukrinta? Įprastai tokia tendencija pastebima bene kiekvienoje rinkoje. Žinoma, kad tai vyksta ne tik dėl naujų ir brangesnių kompiuterių sukūrimo. Kasmet technologijos tobulėja ir kompiuterių gamintojai sugalvoja vis daugiau pranašių būdų sumažinti gamybai tenkančius kaštus – tai taip pat įtakoja žemesnes kainas ir palankesnes sąlygas vartotojams.

Be abejo, net ir iki šiol daugeliui nesvetima manyti, kad už žemesnę kainą parduodamos prekės yra vertos kur kas mažiau dėmesio, tačiau tokių stereotipų reikėtų kaip įmanoma greičiau atsikratyti. Gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, kuris kasdien mums geba pasiūlyti ką nors naujo, todėl reikia suprasti, kad kuo didesnis pasirinkimas mums yra siūlomas, tuo didesnę naudą galime gauti. Jei prekybininkai niekuomet nesumažintų nešiojamų kompiuterių kainų, akivaizdu, kad jų vartotojų būtų nepalyginti mažiau, todėl būtina reguliariai koreguoti kainas ir suteikti vartotojams galimybę pasirinkti produktą už prieinamą kainą.

Ir tai visiškai nereiškia, kad nukainuotas kompiuteris yra prastesnis. Kiekviena prekė, kuri dabar parduodama su nuolaida, anksčiau buvo siūloma už kur kas didesnę pinigų sumą. O tai, kad šiuo metu ją galime įsigyti pigiau – tikrai nepadaro jos prastesne. Tai tiesiog natūralūs ir neišvengiami rinkos pokyčiai, be kurių prekybininkai negalėtų išlikti.

Atsižvelgiant į tai, kas buvo paminėta, galima drąsiai teigti, kad pigu ir kokybiška – tai puikiai suderinami elementai. Ypač tuomet, jei nešiojamą kompiuterį renkamės iš pasaulinio lygio ir didžiulio pripažinimo sulaukusių gamintojų, pigi produkcija niekada nebus prasta ar nekokybiška. Kiekvienas gamintojas, kuris kompiuterių rinkoje užima aukščiausias pozicijas, žūtbūt siekia pateisinti savo vartotojų lūkesčius ir negali sau leisti rinkai pristatyti prastos kokybės ir dėmesio nevertų prekių.

Technologinės priemonės yra bene greičiausiai kintančios prekės. Tokia technologijų raida yra neišvengiama. Vos tik įsigiję naujausią modelį, neilgai trukus galime išvysti rinkoje pasirodant dar naujesniems ir galingesniems kompiuteriams. Todėl norėdami išsirinkti tokį nešiojamo kompiuterio modelį, kurio kaina nepareikalautų didžiosios jūsų turimo biudžeto dalies, turėtumėte neskubėti ir nuodugniai apžvelgti visą tuometinę pasiūlą. Taigi, jei rinksitės iš žinomų gamintojų nešiojamų kompiuterių asortimento – net jei tai, ką rasite bus pigu – įsigyta prekė pateisins jūsų lūkesčius ir suteiks norimas galimybes.

(Perskaityta per mėnesį: 80, iš jų šiandien: 1.)