Finansai

AS „DelfinGroup“ rengs internetinius seminarus Latvijos, Lietuvos ir Estijos mažmeniniams investuotojams

Latvijos finansinių paslaugų bendrovė AS „DelfinGroup“ bus viena pirmųjų bendrovių „Nasdaq Riga“ istorijoje, kuri su potencialiais investuotojais bendraus ir beveik visus su IPO susijusius susitikimus rengs internetu vien tik moderniųjų technologijų priemonėmis. Nuo rugsėjo 22 iki spalio 11 dienos AS „DelfinGroup“ surengs privačius ir viešus investicijų vebinarus mažmeniniams investuotojams Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Internetiniai seminarai ir interaktyvios prezentacijos bus surengtos „Nasdaq Riga“, „LHV Bank“ ir kitose platformose. Šių renginių tikslas — paskatinti Baltijos šalių gyventojus investuoti į vietos kapitalo rinką ir suteikti mažmeniniams investuotojams informacijos apie pirminį viešą akcijų siūlymą, kurį AS „DelfinGroup“ planuoja šį rudenį.

Vieša virtuali konferencija visuomenei ir Baltijos šalių investuotojams vyks „Nasdaq Riga“ platformoje rugsėjo 28 d. 11 val. (Rygos laiku) anglų kalba ir kalba bei 13 val. (Rygos laiku) latvių kalba. Renginyje dalyvaus ir į susirinkusiųjų klausimus atsakys AS „DelfinGroup“ valdybos pirmininkas Didzis Ādmīdiņš bei valdybos narys Kristaps Bergmanis. Išankstinę registraciją į vebinarą anglų kalba rasite paspaudę šią nuorodą: https://register.gotowebinar.com/register/5595393100878759949.

Išankstinę registraciją į vebinarą latvių kalba rasite čia: https://register.gotowebinar.com/register/2240210279486646284.

AS „DelfinGroup“ valdybos pirmininkas Didzis Ādmīdiņš: „Šiuolaikinės technologijos investavimą padarė demokratiškesnį ir prieinamesnį. Akcijų išleidimo ir naujų investuotojų pritraukimo procesas nuolat keičiasi. Anksčiau IPO naujos emisijos pristatymuose investuotojams daugiausia dėmesio būdavo skiriama tiesioginiams susitikimams su investuotojais, ir daugiau galimybių įsigyti akcijų turėjo dideli ir instituciniai investuotojai. AS „DelfinGroup“ šį procesą padarys demokratiškesnį, nes mes pasirinkome eiti kitu keliu — suteikti platesnes galimybes įsigyti akcijų, ypač mažmeniniams investuotojams visose trijose Baltijos šalyse. Visa informacija apie IPO bus skelbiama mūsų įmonės internetinėje svetainėje keliomis kalbomis. Mes pasirūpinsime, kad privatiems investuotojams būtų suteikta visa pagalba — atsakysime į klausimus apie akcijų pirkimą, pasirašymo procesą, taip pat į klausimus apie įmonę. Užtikrinsime, kad bet kuris potencialus akcininkas galėtų gauti visą reikiamą informaciją internetu, kad procesas būtų patogus ir kuo paprastesnis mažmeniniams investuotojams. Tai ypač svarbu dėl COVID-19 apribojimų. Manome, kad mūsų požiūris skatins žmones, kurie anksčiau nesvarstė apie investavimą, susidomėti investavimu į kapitalo rinkas, ir, kita vertus, ateityje gali paskatinti kitas Latvijos įmones pradėti platinti savo akcijas“.

Vienos akcijos kaina bus 1,52 euro. Mažiausias investicijos dydis — 1 akcija, todėl investuotojai gali pasirinkti į AS „DelfinGroup“ akcijas investuoti ir nedideles pinigų sumas. Atsižvelgiant į bendrovės siekį pritraukti kuo platesnę investuotojų bazę, didelė dalis akcijų bus rezervuota mažmeniniams investuotojams — iki 1000 akcijų, ir iki 500 garantuotų akcijų (po 1,52 euro už akciją) papildomai tiems, kurie pasirašys per pirmąsias keturias dienas (iki spalio 1 d.). Tokiu būdu kiekvienam Baltijos šalių mažmeniniam investuotojui bus suteikta galimybė pasirašyti 760-2280 eurų akcijų. Investuotojai gali pasirašyti ir didesnį akcijų skaičių. Iš pat pradžių pasirašius didesnį akcijų skaičių, padidėja galimybė paskirstant gauti daugiau akcijų, nes, jei akcijų paklausa viršys siūlomų akcijų skaičių, kiekvienas mažmeninis investuotojas gaus tik dalį pasirašytų akcijų. AS „DelfinGroup“ turi teisę viešai siūlyti ir išleisti iki 7 300 000 naujų akcijų su galimybe papildomai išleisti (angl. overallotment option) 1 095 000 akcijų, o bendras akcijų skaičius siektų 8 395 000.

AS „DelfinGroup“ per IPO planuoja pritraukti iki 12,76 mln. eurų bendrųjų pajamų. Visas pritrauktas kapitalas bus naudojamas tolesnei įmonės plėtrai ir finansavimo išlaidų mažinimui. Dabartiniai AS „DelfinGroup“ akcininkai IPO proceso metu savo akcijų neparduos.

AS „DelfinGroup“ IPO patarėjai yra „LHV Bank“ ir advokatų kontora „Eversheds Sutherland Bitāns“. Daugiau informacijos apie planuojamą IPO rasite: https://www.delfingroup.lv.

Pasiūlymo laikotarpis (pasirašymas) prasidės vienu metu visose trijose Baltijos šalyse rugsėjo 28 d. 10 val. (Rygos laiku) ir baigsis spalio 11 d. 15.30 val. (Rygos laiku). Spalio 12 d. 16 val. (Rygos laiku) bus paskelbti emisijos rezultatai. Norėdami pasirašyti akcijas, investuotojai turi pateikti pasirašymo įsipareigojimą savo bankui. Galimybę pasirašyti akcijas sudarys „Nasdaq Riga“ nariai: „LHV Bank“, „Swedbank“, SEB, „Luminor Bank“, „Citadele“, „Rietumu Banka“, „BlueOrange“, „Signet Bank“, „Šiaulių bankas, „Sandinaviska Enskilda Banken“, „Nordea Bank“ ir kiti. Visą „Nasdaq“ narių sąrašą rasite: https://nasdaqbaltic.com/statistics/lv/members

AS „DelfinGroup“ akcijas planuojama įtraukti į „Nasdaq Riga Baltic“ pagrindinį sąrašą, kuriame šiuo metu yra tik 32 Baltijos šalių įmonės, iš jų tik trys — iš Latvijos. AS „DelfinGroup“ bus viena iš nedaugelio „Nasdaq Baltic“ bendrovių, kurios kas ketvirtį moka didelius dividendus savo akcininkams ir leidžia investuotojams uždirbti daugiau, nei jie uždirbtų vien tik laikydami pinigus banko sąskaitoje. AS „DelfinGroup“ nustatė ir laikosi politikos, pagal kurią ketinama kas ketvirtį mokėti dividendus ir akcininkams paskirstyti iki 50 proc. ketvirčio pelno. Be to, kartą per metus po metinės ataskaitos patvirtinimo bendrovė gali pasirinkti mokėti papildomus dividendus (metinius dividendus). Per finansinius metus bendrovė planuoja išmokėti akcininkams dividendus, kurie sudaro ne mažiau kaip 50 proc. jos konsoliduoto pelno.

Apie pradinį viešą akcijų siūlymą (IPO)

Pirminis viešas akcijų siūlymas, arba IPO, yra privačios bendrovės akcijų siūlymas visuomenei pirmą kartą išleidžiant naujas akcijas. Tai yra perėjimas iš privačios įmonės į viešąją bendrovę, kai bendrovės akcijų vertybinių popierių biržoje gali įsigyti visi norintys. Investuotojai į akcijas tikisi, kad ateityje akcijų vertė padidės arba jie gaus reguliarius dividendus iš bendrovės paskirstytojo pelno.

Apie AS „DelfinGroup“

AS „DelfinGroup“ yra licencijuota technologijomis grįsta finansinių paslaugų bendrovė, įkurta 2009 m. ir veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir „VIZIA“. Bendrovė nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, lombardo paskolas, specialias paskolas vyresnio amžiaus žmonėms, „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktus, taip pat parduoda naudotas ir beveik naujas prekes internetu bei daugiau nei 90 filialų visoje Latvijoje. AS „DelfinGroup“ komanda, kurioje dirba daugiau nei 250 profesionalų, per mėnesį išduoda 35 000 paskolų. Bendrovė iš viso turi daugiau nei 400 000 registruotų klientų. Nuo 2014 m. AS „DelfinGroup“ leidžia obligacijas „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržoje. Bendrovė reguliariai moka dividendus savo akcininkams. 2020 m. bendrovės grynasis paskolų portfelis išaugo iki 34,6 mln. eurų, EBITDA siekė 9,3 mln. eurų, o pelnas prieš pajamų mokesčius dividendams sudarė 4,65 mln. eurų. Įmonės tvarumas grindžiamas kryptingu įmonių valdymu, „fintech“ naujovėmis, atsakingu skolinimu, finansine įtrauktimi ir žiedinės ekonomikos palengvinimu. Įmonė pelningai dirba nuo 2010 m.

###

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)