Finansai,  Ne į temą

Atsakingas skolinimasis

skolinimasisŠiuo metu skolinimasis yra vienas dažniausiai pasitaikančių reiškinių įvairių paslaugų užsisakymo ar prekių pirkimo metu. Pabrėžtina, jog ne visais atvejais kredito ėmimas yra naudingas, tuo labiau, jog kartais jis tampa ir gana neatsakingu ir žalingas pasekmes sukeliančiu veiksmu. Skolinimasis turi būti atsakingas, todėl šiuo atveju norėtume apibrėžti dažniausias skolinimosi priežastis ir apžvelgti, kurios iš jų yra gana nepalankios žmogaus finansinei padėčiai.

Nemažai žmonių į skolinimosi procedūrą žiūri rimtai, todėl supranta, jog jiems ir pats kredito gražinimas nėra sudėtingas – prieš imant paskolą yra įvertinami visi veiksniai, kurie gali lemti tam tikrus nesklandumus. Verta pastebėti, jog šie asmenys skolinasi tik esant būtinybei ir tai yra viena geriausių priežasčių – jeigu kredito galima išvengti, tai tuo ir reikėtų pasinaudoti, nes tai yra įpareigojanti paslauga, už kurią ne visiems pavyksta ramiai atsiskaityti. Būtent tokie žmonės dažniausiai skolinasi tam tikrų įmokų sumokėjimui, nes įprasta, jog ne visada nuolatinės pajamos įplaukia į banko sąskaita reikiamu metu, todėl toks skolinimasis dažniausiai yra gelbstintis iš nemalonios padėties, o atsiskaitymas už kreditą visada yra sklandus.

Verta pabrėžti, jog neretai paskolos yra imamos ir tam tikrų didelių pirkinių įsigijimui. Čia nėra pabrėžiamos būsto paskolos – kalbame apie automobilių ar kitų buitinių daiktų įsigijimą. Svarbu tai, jog paskolomis neretai yra siekiama išvengti didelių lizingo bendrovių mokesčių, nes dažnai pasitaiko  atvejų, kad paskolos įmokos būna pigesnės, negu lizingo bendrovėse nustatomos lizingo įmokos, todėl toks pasirinkimas vėl yra priskiriamas prie atsakingo skolinimosi ypatumų. Žinoma, kartais yra skolinamasi ir neatsakingai, tačiau tai yra tik mažoji dalis žmonių, kurie vis tiek anksčiau ar vėliau atsako už savo veiksmus ir priverstinai gražina visas skolas.

Dažnai pasitaikanti skolinimosi priežastis – savo įgeidžių patenkinimas. Verta pabrėžti, jog nemažai žmonių, ypač jaunų, skolinasi tam, jog paskolą galėtų panaudoti pramogoms. Tokiais atvejais, tikrai nėra patartina skolintis, nes turite žinoti, jog kredito gražinimas bet kokiu atveju bus gana žalingas. Jums reikės paskolą gražinti, tad faktas, jog tokiam tikslui pasiskolinti pinigai buvo imami neturint jokių pajamų, o jeigu jų nėra, tai kredito gražinimas nėra įmanomas. Kaip jau minėjome, tokių situacijų pasitaiko jaunų žmonių tarpe, kurių problemas galiausiai sprendžia tėvai ar artimieji. Tikrai nėra rekomenduojama skolintis su siekiu pramogauti, nes tai tikrai yra priskiriama prie neatsakingo skolinimosi.

(Perskaityta per mėnesį: 94, iš jų šiandien: 1.)