Finansai

Auditas – įmonės veiklos analizė

Kiekviena įmonė yra tarsi gyvas organizmas. Čia vyksta daug įvairių procesų. Taigi, patys pagrindiniai procesai yra nuolat stebimi. Tačiau labai svarbu, kad visos įmonės sritys būtų tolygiai prižiūrimos. Auditas reikalingas tam, kad specialistai galėtų patikrinti visas įmonės veiklas, dokumentus. Taip pat įvertinti pliusus ir minusus. Juk labai svarbu, kad įmonėje būtų užtikrinamas tinkamas procesų valdymas. Įmonės veiklos analizė, arba kitaip vadinamas auditas yra atliekamas ne kiekvienais metais. Dažniausiai įmonės vadovas su įmonės savininkais nusprendžia, kad reikia patikrinti kaip sekasi įmonei ir užsako tokias paslaugas. Kas atlieka auditą? Audito paslaugas dažniausiai teikia patyrę specialistai. Tai ir buhalteriai ir finansistai, teisininkai. Įvairių sričių specialistų komanda išanalizuoja jūsų įmone ir pateikia jos veiklos analizę. Toks auditas ypač naudingas kada norima pritraukti naujų investicijų. Taip išanalizuojamas visas įmonės vidinis pasaulis ir pateikiama išsami analizė.

 

Kiek kainuoja auditas?

 

Geras įmonės auditas tikrai kainuoja nemažai. Kuo profesionalesnė įmonė, tuo ji brangiau įvertina šią paslaugą. Bendrai kalbant audito kainos prasideda nuo penkių šimtų eurų ir gali siekti kelis tūkstančius eurų. Aišku, viskas priklauso nuo įmonės dydžio. Jeigu įmonė labai didelė, tuomet ir audito kaina bus ženkliai didesnė. Lietuvoje galima užsisakyti auditą ne vienoje kompanijoje, bet dažniausiai tokias paslaugas užsakoma per rekomendacijas. Kaip tai suprasti? Jeigu jūsų draugai ar pažįstami jau pirko auditą, liko patenkinti tai jie drąsiai jums rekomenduoja konkrečią bendrovę. Šioje srityje labai svarbi kokybė ir nešališkumas. Juk tie klientai kurie užsako auditą nori sužinoti realia įmonės padėti, todėl jiems reikia kompetentingo įvertinimo.

Kur galima užsisakyti šią paslaugą?

Aukštos kokybės audito paslaugos yra teikiamos visoje Lietuvoje. Dažnai pasitaiko atvejų, kada Vilniaus kompanija, vyksta į mažesnį miestelį ir tenai, vietoje atlieka audito paslaugas. Taip yra todėl, kad rinkoje nėra labai daug profesionalių šių paslaugų tiekėjų. Reikia įvertinti ir tai, kad įmonės veiklos analizė turi būti atliekama itin profesionaliai. Reikia išsiaiškinti įmonės stiprias ir silpnas vietas. Daugelis kompanijų reguliariai užsisako tokias paslaugas, kad galėtų išsiaiškinti įmonės dabartinę situaciją. Kaip jau minėjome tokios paslaugos nėra labai pigios, tačiau jų duodama nauda uždirba dar didesnius pinigus. Kada įmonės vadovai žino silpnas vietas, jie gali nukreipti savo dėmesį į jų pašalinimą, o taip, galutiniame rezultate įmonė uždirba daugiau.

(Perskaityta per mėnesį: 25, iš jų šiandien: 1.)