Ne į temą

Automobilis lizingu: ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant?

paskola automobiliuiStatistika rodo, kad šiltuoju metu laiku Lietuvoje užregistruojama gerokai dagiau automobilių. Todėl ir lizingo bendrovėms šiltasis metų laikas – tikras darbymetis. Automobilis lizingu tampa puikiu pasirinkimu lietuvių tarpe. Kiekvienais metais tokių sandorių visa daugėja. Tai rodo, kad lizingas teigiamai vertinamas gyventojų. Visgi, ką reikėtų žinoti, norint automobilį įsigyti lizingu?

Kokio automobilio ieškote?

Kartais žmonės lizingą painioja su išperkamąją automobilio nuoma. Lizinguoti galima beveik bet kokį automobilį. Tai nebūtinai turi būti naujas automobilis tiesiai iš salono. Tais atvejais, kai lizingas suteikiamas ne banko, o kitos kreditavimo bendrovės, pavyzdžiui https://www.paskola23.lt, automobilio pasirinkimas būna gerokai laisvesnis. Lizingu galima pasirinkti ne patį naujausią automobilį, tačiau aukštos klasės. Pavyzdžiui, nusižiūrėjote fizinio asmenis parduodama kelių metų senumo automobilį, tačiau santaupų trūksta. Tokiu atveju galite rinktis lizingą ir džiaugtis geidžiamu automobiliu jau dabar.

Kaip pasiruošti biudžetą?

Labai dažnai lizingu susidomėję žmonės nepasivargina suplanuoti finansų. Ilgainiui tai sukelia nemalonumų ir netgi gali nulemti finansinius sunkumus. Todėl jeigu Jums atrodo, kad automobilis lizingu – puiki mintis, prieš pasirašant lizingo sutartį, reikėtų tinkamai įvertinti savo finansines galimybes. Iš anksto pasidomėkite, ar įsigyjant automobilį, bus reikalingas pradinis įnašas. Taip pat sužinokite, ar bus reikalingas KASKO draudimas. Šie dalykai turi nemažai įtakos galutiniam sandorio sumos dydžiui. Taip pat reikėtų iš anksto suplanuoti laiką, per kurį norėsite išmokėti lizingą. Paskaičiuokite, kokią sumą pinigų kiekvieną mėnesį galėsite skirti lizingui, kad nesijaustumėte finansiškai suvaržyti. Viską įvertinus tinkamai, lizingo sutartis nekels papildomų finansinių sunkumų.

Iš ko skolintis pinigus?

Jau susidomėjus galimybe automobilį įsigyti lizingu, daugelis žmonių ima svarstyti, kur geriausia pasiskolinti pinigus. Lietuvoje jau kuris laikas net ir didelius lizingo sandorius sudaro ne tik bankai, bet ir kitos kreditavimo bendrovės. Todėl geriausia išanalizuoti visus rinkos žaidėjus. Jeigu Jus domina automobilis lizingu, pasidomėkite bent kelių skirtingų kreditorių siūlomomis sandorio galimybėmis. Dažniausiai bankai taiko itin griežtus kriterijus bei taiko gana aukštas palūkanas. Tuo tarpu smulkesni kreditoriai laikas nuo laiko siūlo rinktis ne tik patrauklų finansavimo modelį bet ir nekelia reikalavimo mokėti pradinį įnašą, pirkti automobilį iš salono ar drausti jį KASKO draudimu.

(Perskaityta per mėnesį: 26, iš jų šiandien: 1.)