Finansai

„Aviatic“ su strateginiais partneriais iš Izraelio spręs COVID-19 pandemijos mestus iššūkius: vysto šio ir kitų virusų prevencijai skirtus inovatyvius įrenginius

Pasaulinė COVID-19 pandemija stipriai sukrėtė aviacijos sritį, kuriai, kaip ir kiekvienam kitam sektoriui, teko ne tik spręsti kilusius iššūkius, bet ir ieškoti būdų kaip prisitaikyti prie naujos kasdienybės. Siekdama prisidėti prie kovos su pandemija, „Aviatic“ Šiaulių regione planuoja gaminti viruso prevencijai skirtus inovatyvius įrenginius – bekontaktę simptomų atpažinimo sistemą „TAMAR“ ir dezinfekavimo tunelį, kurie padės užtikrinti tiek COVID-19, tiek kitų virusų didesnę prevenciją.

„Šiandien COVID-19 pandemija diktuoja naujas gyvenimo sąlygas ir tuo pačiu verčia pagalvoti, kaip kiekvienas galime prisidėti prie kilusių iššūkių sprendimo. Nors apsauginės kaukės, temperatūros matavimas ir pirštinės tapo įprastu dalyku, o socialinio atsiribojimo terminas jau nieko nebestebina, vis dar baiminamės dėl to, kaip ilgai užsitęs pandemija ir kada bus surastos efektyviausios priemonės jai sustabdyti. Noras pasiūlyti veiksmingus įrankius ir užkirsti kelią galimai kitų virusų plitimui ateityje skatina „Aviatic“ imtis simptomų atpažinimo sistemos ir dezinfekavimo tunelio įrenginių vystymo bei parodyti tokių technologijų poreikį šiandieniniame kontekste“, – sako Povilas Padaiga, „Aviatic MRO“ direktorius.

Viruso prevencijai siūloma „TAMAR“ diagnostinė sistema, kuri naudodama jutiklius, radarą ir didelio dinaminio spektro kameras, nuotoliniu būdu įvertins tokius žmogaus gyvybinius ženklus kaip kūno temperatūra, kvėpavimo dažnis, širdies ritmas ir kitus fiziologinius požymius.

„Sistema greitai ir patikimai nuskenuos svarbiausias žmogaus kūno sritis ir nustatys, ar kyla potenciali rizika dėl užsikrėtimo, kurią iliustruos žalias arba raudonas perspėjimo signalas. Taip pat įrenginys galės rodyti papildomus fiziologinius parametrus“, – pasakoja P. Padaiga.

Kita priemonė – sanitarinis tunelis, kuriame bus įdiegti naujos kartos efektyvūs, sertifikuoti saugūs elementai, padės užtikrinti visapusišką 360 laipsnių dezinfekciją. Naujoviška sistema per kelias sekundes dezinfekuos tiek žmogų, tiek jo daiktus. 

„Dezinfekcinis tunelis bus pritaikomas bet kuriai pramonės šakai priskiriamos įmonės poreikiams, kadangi pasiūlysime kintamo dydžio modelius, kurie bus pritaikomi įvairioms apimtims, – pasakoja P. Padaiga. – Šis įrenginys puikiai tiks tokioms intensyviu žmonių srautu pasižyminčioms vietoms kaip prekybos centrai, stadionai, ligoninės, mokyklos bei, žinoma, oro uostai. Taip pat toks įrenginys labai pasitarnautų darbovietėse, kur itin sudėtinga arba neįmanoma organizuoti darbo nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, gamybos sektoriuje. Tokiu atveju būtų paprasčiau identifikuoti sergančius, o užsikrėtimo rizika būtų minimizuota dėl nuolatinės kitų darbuotojų dezinfekcijos.“

Svarbu tai, jog šis įrenginio naudojimas gali būti atsakas kitam iššūkiui – nuolatinei įvairių paviršių dezinfekcijai viešose vietose. Papildoma dezinfekcija veiks kaip efektyvi prevencinė priemonė.

Anot P. Padaigos, pagrindinis šio projekto tikslas – padėti užkirsti kelią COVID-19 ir kitų virusų plitimui – glaudžiai siejasi su kitu aspektu: diskusija apie išaugusią tokio tipo įrenginių paklausą ir priemones jai užpildyti. Šiuo metu planuojami įrenginiai pasižymės dirbtinio intelekto technologijomis, spartumu bei plačiu pritaikomumu ir galės pasiūlyti veiksmingus būdus, padėsiančius sumažinti viruso plitimą.

Apie „Aviatic MRO“:

Tarptautiniame Šiaulių oro uoste šiuo metu statomas vienas didžiausių Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras – „Aviatic MRO“, kurio plotas užima 23 tūkst. kv. metrų. Planuojama, kad „Aviatic MRO“ veiklą pradės 2022 m.

Pranešimą paskelbė: Rita Rauluševičiūtė, UAB „Gravitas Partners“

(Perskaityta per mėnesį: 24, iš jų šiandien: 1.)