Baidarių nuoma
Laisvalaikis

Baidarių nuoma – 6 patarimai

Jei dar iki šiol nei karto nebandėte plaukti baidarėmis, turbūt net nenutuokiate nuo ko reikėtų pradėti, tačiau nenusiminkite – šiandien baidarių nuoma yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas, o tai reiškia, kad internete gausu naudingos informacijos, padedančios lengviau pasiruošti plaukimui baidarėmis. Tačiau kelis patarimus rasite ir šiame straipsnyje.

Išmokite naudotis irklais: žinoma, tai padaryti nesėdint baidarėje gali būti pakankamai keblu, tačiau jei norite būti geriau pasiruošę, prieš keliaudami į žygį baidarėmis, peržiūrėkite įvairią vaizdinę medžiagą internete. Tai bus puiki priemonė, leidžianti lengviau suprasti „su kuo tai valgoma“.

Apsirenkite atsižvelgdami į vandenį, o ne orą: galbūt skamba keistai, tačiau turite suprasti, kad jūs plauksite upe, o tai reiškia, kad visą laiką praleisite vandenyje. Kad ir koks bebūtų oras, pagrindiniu veiksniu taps vanduo. Tai reiškia, kad turėtumėte apsirengti tokiais drabužiais, kurie nepraleidžia vandens, t.y. turite pasirinkti neperšlampamus drabužius ir avalynę. Be to, į neperšlampamus maišus reikėtų sudėti ir savo pagrindinius daiktus.

Pasirinkite tinkamą baidarę: dar vienas svarbus veiksnys, kuris turi įtakos jūsų kelionės baidarėmis patirčiai. Be abejo, patiems nuspręsti, kuri baidarė galėtų būti tinkamiausia, nėra paprasta, todėl pirmiausia kreipkitės į šios srities specialistus. Jie neabejotinai atsakys į visus jums aktualius klausimus ir patars, kurią baidarę būtų teisingiausia pasirinkti.

Pasirūpinkite savo ir kitų saugumu: prieš išplaukdami baidarėmis, sužinokite visus saugiam plaukui svarbius niuansus. Be to, svarbu, kad su savimi turėtumėte ir pirmosios pagalbos vaistinėlę. Kaip bebūtų, nors nelaimingų nutikimų įprastai nenutinka, visuomet geriau būti tinkamai pasiruošusiems ir pasirūpinusiems prevencinėmis priemonėmis.

Nuspręskite dėl kelionės maršruto: be abejo, pradedantieji visuomet gali rinktis trumpesnį ir lengvesnį maršrutą, tačiau vėlgi, viskas priklauso nuo to, kokie yra jūsų tikrieji lūkesčiai. Galbūt jūs iš prigimties esate pašėlę ekstremalai, kuriems reikia kuo daugiau adrenalino ir nepamirštamų pojūčių, todėl tokiu atveju puikiai suprantama, kad rinksitės visiškai priešingą variantą. Kaip bebūtų, pasiteiraukite baidarių nuomos paslaugų teikėjų, ką jie galėtų rekomenduoti, o tuomet pasirinkite tinkamiausią maršrutą.

Keliaukite su gera kompanija: tai labai svarbu, jei norite, kad jūsų kelionė baidarėmis neprailgtų ir būtų kuo smagesnė. Gera draugija yra raktas į sėkmę. Be to, nereikia pamiršti, kad plaukiant su kitais žmonėmis jausitės kur kas saugiau ir komfortiškiau.

(Perskaityta per mėnesį: 76, iš jų šiandien: 1.)