baidarių nuoma Dzūkijoje
Laisvalaikis

Baidarių nuoma Dzūkijoje: vaizdingi maršrutai ir gamtos paminklai

baidarių nuoma Dzūkijoje

Turizmas, aktyvios pramogos ir pažintinės kelionės Lietuvoje tapo itin populiariu ir mėgstamu laisvo laiko praleidimo būdu. Lietuvos kraštas garsėja nuostabiais miškais, žaliais parkais, srauniomis upėmis ir skaidriais ežerais. Vienas dažniausių keliautojų pasirinkimų – baidarių nuoma Dzūkijoje, leidžianti ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir susipažinti su išskirtiniais gamtos paminklais. Jei šiame regione lankotės itin retai, siūlome pagalvoti apie gido paslaugas.

Nebekyla abejonių – keliauti po Lietuvą ir pažinti ją, plaukiant upe ar ežerais, yra kur kas įdomesnis sprendimas nei įprastos kelionės automobiliu. Be to, tai puiki galimybė praleisti daugiau laiko su šeima ar artimais draugais, pamirštant miesto triukšmą, transporto spūstis ir užterštą orą. Dzūkijos vandens keliai garsėja savo grožiu ir nepaprasta ramybe, pvz., plaukimas Merkio upe arba jos intaku Ūla leidžia susipažinti su gražiausiomis gimtosios šalies vietomis.

Paprastai baidarių nuoma Dzūkijoje siejama su plaukimu nacionalinio parko upėmis. Vienas dažniausių keliautojų pasirinkimų – Merkys, rekomenduojamas ramaus irklavimo mėgėjams ir šeimos atostogoms. Tai vaizdingas maršrutas, tinkantis tiek vienos, tiek kelių dienų kelionėms, turintis gana daug poilsio ir maudynių vietų. Jei ieškote išties nepamirštamų įspūdžių, rekomenduojame išbandyti plaukimą Ūla – viena gražiausių Lietuvos upių. Ūla puikiai tiks tiek aktyvias pramogas mėgstantiems keliautojams, tiek ramesnio būdo poilsiautojams. Pušynai, smėlėti krantai ir vaizdingos atodangos padovanos nepamirštamų įspūdžių. Be to, plaukiant Ūla galima pamatyti ir garsiąją Ūlos akį. Daug dėmesio sulaukia ir Grūda – vingiuotas ir užvartų pilnas upelis, rekomenduojamas labiau patyrusiems ir sušlapti nebijantiems keliautojams.

Jei nusprendėte leistis į kelionę baidarėmis, nepamirškite skirti laiko ir Dzūkijos krašto pažinimui, garsiųjų gamtos paminklų aplankymui. Viena svarbiausių šio krašto vietų – visoje Lietuvoje žinomas Čepkelių rezervatas. Tai didžiausia Lietuvos aukštapelkė su salomis ir reliktiniais ežerėliais (beveik 6 hektarus siekiančioje pelkėje yra daugiau nei 80 salų ir mažų salelių), gamtos paminklais, taigos tipo miškeliais, nuostabia augalijos ir gyvūnijos įvairove – čia galima pamatyti net ir retų juodųjų gandrų!

Jei vertinate natūralios gamtos grožį, primename, kad Dzūkijos nacionaliniame parke yra 48 ežerai. Čia galima išsimaudyti ir gerai praleisti laiką, grožėtis gamta ir klausytis neįtikėtinų krašto legendų. Skirkite laiko poilsiui ir pagalvokite apie nakvynės vietą – priklausomai nuo individualių pageidavimų, keliautojai gali ilsėtis tiek jaukiose stovyklavietėse prie vandens, tiek patogiuose poilsio nameliuose.

(Perskaityta per mėnesį: 97, iš jų šiandien: 1.)