Finansai

„BaltCap“ įgyvendins 21,9 milijono eurų vertės Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato projektą

Didžiausio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ antrinė įmonė UAB ,,Investicijų uostas“ kartu su specialiai partnerystės sutarties įgyvendinimui įsteigta UAB ,,Safe community“ (toliau – privatus subjektas) ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos vakar pasirašė sutartį dėl naujo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Šiaulių AVPK) pastato projektavimo, statybos ir paslaugų teikimo. Viešosios ir privačios partnerystės (VPP) būdu įgyvendinamo projekto vertė – 21,9 mln. eurų.  Privatus subjektas įsipareigoja naują Šiaulių AVPK pastatą pastatyti per 3 metus ir dar 12 metų teikti objekto priežiūros ir eksploatavimo paslaugas, įskaitant valymą,  teritorijos bei sistemų priežiūrą.

Beveik 5200 kvadratinių metrų ploto pastatui Šiauliuose, Purienų gatvėje, skirtas 1,4 ha ploto sklypas. Jame bus pastatytas 4 aukštų pastatas 245 komisariato darbuotojams, įrengta 270 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Objektą projektuos „2L architects“.  

„Policijos departamento įgyvendinamas sisteminis infrastruktūros atnaujinimo procesas pasinaudojant viešosios ir privačios partnerystės modeliu yra bene didžiausia Lietuvos viešojo sektoriaus infrastruktūros atnaujinimo sėkmės istorija pastaraisiais metais. Efektyvus ir savalaikis projektų įgyvendinimas jau leidžia suvokti ir išmatuoti naudą išaugusių statybos kainų, komunalinių išlaidų bei augančių palūkanų akivaizdoje. Tikimės, kad naujasis Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užtikrins reikiamą darbo aplinkos kokybę ir funkcionalumą bei prisidės kuriant saugią aplinką regione”, –­ pažymėjo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis. 

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, įgyvendinus šį projektą policijos darbuotojai dirbs ir paslaugas gyventojams teiks moderniose ir tinkamai pritaikytose patalpose, atitinkančiose A++ energinę klasę. Bus efektyviau naudojamos policijai skiriamos lėšos, apie 21 proc. sumažės bendras Šiaulių AVPK naudojamas pastatų ir statinių plotas. Šiuo metu Šiaulių AVPK veiklą vykdo aštuoniuose pastatuose, kurių bendrasis plotas siekia 7,8 tūkst. kv. metrų.

Šiaulių AVPK pastato statyba yra jau 4 VPP projektas, kurį įgyvendina Policijos departamentas. Šiaulių AVPK viešosios infrastruktūros sukūrimo ir viešųjų paslaugų teikimo įgyvendinimo VPP projekto pirkimas buvo paskelbtas 2020 metų lapkritį. Nugalėtojas išrinktas 2022 metų kovo mėnesį.. Pirkimą iki sutarties pasirašymo buvo įgaliota atlikti VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, su kuria Policijos departamentas turi ilgalaikę sėkmingo bendradarbiavimo patirtį tiek rengiant viešosios ir privačios partnerystės projektus, tiek ir juos įgyvendinant.

„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ VPP būdu įgyvendina trijų Kauno rajono mokyklų rekonstrukcijos projektą taip pat Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje. Dar keturis VPP švietimo bei miestų infrastruktūros modernizavimo projektus „BaltCap“ įgyvendina Lenkijoje.

 Apie „BaltCap”

 „BaltCap“ – privataus kapitalo investuotojas, pritraukęs 700 mln. eurų į 4 skirtingų strategijų fondus, orientuotus į įmonių įsigijimą, infrastruktūros investicijas, plėtros ir rizikos kapitalą. Nuo pat įsteigimo 1995 metais, „BaltCap“ jau atliko daugiau nei 100 investicijų ir pardavė daugiau nei 60 įmonių. „BaltCap“ yra didžiausias privataus kapitalo fondų valdytojas regione. „BaltCap“ turi biurus Taline, Rygoje, Vilniuje, Helsinkyje, Stokholme ir Varšuvoje. „BaltCap“ 2008 metais yra pasirašęs JT Atsakingo investavimo principų dokumentą.  

„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) sav veiklą pradėjo 2017 metų liepą.

Daugiau informacijos:
Šarūnas Stepukonis
sarunas.stepukonis@baltcap.com
Tel.: +37068666201

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)