rekuperatorius
Paslaugos

Rekuperacinė vėdinimo sistema – kas slypi jos kainoje?

Mechaninė vėdinimo sistema šiandien yra neatsiejama nuo statomų naujos kartos namų, todėl ir klausimas, ar iš tiesų ji reikalinga, nebekyla. Tiesa, ne paslaptis, kad šios sistemos įrengimas pareikalauja papildomų išlaidų prie bendro statybų biudžeto, todėl vis dar neretai šioje srityje mėginama taupyti.

Kas sudaro rekuperacinės vėdinimo sistemos kainą?

Labai dažnai specialistams tenka susidurti su nuomone, jog patį didžiausią vaidmenį rekuperacijoje vaidina vėdinimo įrenginys. Taigi, neretai investuodami į jį didžiausią kainą, nebeskiria dėmesio ortakių sistemai ir montavimo darbų kokybei.

Iš tiesų tame, kad pats rekuperatorius sudaro bene didžiausią visos sistemos kainą, dalis tiesos yra, tačiau kalbant apie sistemos veikimą, vertėtų žiūrėti į bendrą visumą. Norint gauti maksimalų kainos ir kokybės santykį, lygiavertiškai reikia žvelgti į tris pagrindinius dalykus:

  • tinkamas įrenginio parinkimas;
  • ortakių sistemos medžiagų kokybė;
  • kokybiškas montavimas.

Pasak specialistų, verčiau atsisakyti tam tikrų ne itin svarbų vaidmenį atliekančių valdymo funkcijų įrenginyje, negu taupyti kitų komplektuojančių dalių sąskaita.

Pasekmės, kurias sukelia nevykę bandymai sutaupyti

Vienas bene skaudžiausių ir didžiausią žalą vėdinimo sistemos efektyvumui duodančių bandymų sutaupyti – tai mažesnio galingumo įrangos parinkimas. Kai kuriais atvejais, lyginant panašaus funkcionalumo didesnės ir mažesnės galios įrenginius, pastarasis iš tiesų gali kainuoti mažiau. Tačiau taupyti galios sąskaita specialistai griežtai nerekomenduoja.

Svarbu žinoti, kad norint pasiekti reikiamą rezultatą su mažesnės galios rekuperatoriumi, jis nuolatos dirbs maksimaliu pajėgumu. Tai reiškia, kad dirbdamas maksimaliu intensyvumu, jis gali padidinti elektros sąnaudas, triukšmingumą, intensyviau dėvisi įrangos detalės. Ne paslaptis, kad ir pasiekti norimą rezultatą gali nepavykti.

Nuo ortakių sistemos medžiagų kokybės taip pat priklauso bendras visos sistemos darbas ir efektyvumas. Pasirinkus nekokybiškus, netinkamo diametro ortakius, ir sumontavus mažesnį, jūsų poreikių neatitinkantį jų kiekį, kenčia vėdinimo sistemos efektyvumas. Tuo tarpu ir kitos savybės, pavyzdžiui, antistatiniai ortakiai žymiai supaprastina jų priežiūrą, pagerina oro kokybę, kadangi juose mažiau kaupiasi dulkės ir nešvarumai. Ortakiai su garso izoliacija ženkliai sumažina triukšmingumą.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)