automobilių nuoma
Laisvalaikis,  Paslaugos,  Transportas

Automobilių nuoma – dalykai apie kuriuos reikėtų pagalvoti

Nesvarbu ar vykstame kartu su draugais ir šeimą į kelionę, ar keliaujame kasdien į darbą, ko gero sutiktų visi, jog nieko nėra patogiau už kelionę automobiliu.

Sėdint prie vairo mums mums nerūpi tokie dalykai kaip traukinių ar autobusų tvarkaraščiai ir kitokie dalykai kuriuos privalome suplanuoti iš anksto. Tereikia nuvykti nuo taško A iki taško B besimėgaujant tokiais komfortais kaip oro kondicionierius, gera audio sistema ir t.t.

Verta paminėti, jog automobilių nuomos paslaugas renkasi vis daugiau žmonių ne tik Europoje ir Lietuvoje. Kai kurie žmonės, net neturi asmeninių automobilių o yra mieliau linkę vykti būtent nuomotu automobiliu.

Tiesa, apie tam tikrus reikia pagalvoti. Taigi, kas yra svarbiausia kuomet mus domina automobilių nuoma?

Pagrindiniai aspektai kuriuos reikia turėti omenyje renkantis automobilių nuomą

Skirtingos kainos

Mūsų šalyje nuomotis automobilį galima iš bet, ko, kadangi turime išties daug variantų. Pagrindinis dalykas yra gerai įvertinti tai ką už sumokėtus pinigus jums įmonė gali pasiūlyti.

Kainą neretai lemia pasirinktas auto tipas, komplektacija, nuomos trukmė ir panašiai. Galbūt net pastebėsite identiškus siūlymus skirtingose įmonėse, taigi tada labai paprasta palyginti kur gausite daugiau mokėdami tuos pačius pinigus.

Tiesa, kaina nėra tik vienintelis faktorius į kurį verta atkreipti dėmesį

Brangiausi automobiliai yra ir naujausi

Kai kurios įmonės savo veiklą fokusuoja būtent ties naujausių automobilių nuoma. Pavyzdžiui, automobilių nuomą Vilniuje siūlančios turi labai didelį pasirinkimą naujų automobilių.  Neretai tokių įmonių siūlomos kainos būna kur kas didesnės, nei tų kurie siūlo paprastesnius variantus. Jeigu jums nereikia daug galios ar komforto kurį siūlo naujausi automobiliai, rasite labai daug pigių alternatyvų.

Neretai tos pigesnės alternatyvos gali pasiūlyti ir kur kas geresnius nuomos sandorius, kadangi tokius variantus paprasčiausiai apsimoka imti.

Svarbu ir vietos

Labai dažnai pasitaiko, jog nuomojamame automobilyje mums reikia daugiau vietos nei įprastai. Taip, smulkus Volkswagen UP ar Fiat 500 bus puikus laviruojant po didmiesčio gatves ir ieškant parkavimosi vietos prie darbo.

Tačiau neretai mes nuomojamės vykdami į ilgas keliones su draugais ar šeima, kur svarbu, jog patogiai įsitaisytų ne tik keleiviai, tačiau kartu tilptų ir daug daiktų.

Jeigu svarstote apie kelionę, labai patogu būtų nuomotis miniveną ar mikroautobusą kuris bus labai patogus pasirinkimas kelionei.

Draudimo sąlygos

Žinoma, jog visos nuomos įmonės savo automobilius bus apdraudusios privalomuoju civiliniu draudimu, kas yra būtina norint keliuoja važiuojant legaliai. Tiesa, kai kurios įmonės dėl nuomininkų pasistengia labiau ir gali pasiūlyti variantus draustus KASKO draudimu.

Tai suteikia kur kas didesnį saugumo jausmą ir net atsitikus incidentui, tai bus mažiau finansinių nuostolių jums ir įmonei. Taigi, tikrai susiraskite tokį variantą.

Atstumas kurį važiuosite

Prieš nuomojantis automobilį pagalvokite apie atstumą kurį važiuosite. Žinoma, geriausiai rinktis nuomą iš tos įmonės kuri jūsų nuvažiuoti kilometrų neskaičiuoja, o tai standartinį nuomos tarifą automobiliui. 

Tokiu būdu nereikės jaudintis dėl papildomų išlaidų, kad ir didesnį nei planavote atstumą.

Kuras ir jo pildymas

Pagal įprastines sąlygas, automobilis yra nuomojamas ir grąžinamas su pilnu benzino ar dyzelino baku. Nors tai – tikras industrijos standartas, vis dėl to, ne visi žmonės dar žino.

Jeigu neatsižvelgsite į šią sąlygą, įmonė gali jums užtraukti ir piniginę baudą, todėl atidžiai persiskaitykite savo nuomos sutartį.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius dalykus į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš nuomojantis automobilį. Jeigu neskubėsime ir tinkamai įvertinsime visus aspektus, tuomet nuoma nusivilti tikrai nereikės, o jūsų kelionė bus saugi, nebrangi ir komfortiška.

(Perskaityta per mėnesį: 10, iš jų šiandien: 1.)