Orai Kaune
Laisvalaikis

Stovyklavimui skirti patarimai ir orų numatymas

Jei ruošiatės savo atostogas praleisti stovyklaudami gamtoje, orai turės labai didelės įtakos jūsų sprendimams. Tuomet, kai nusimato šalti, lietingi ar vėjuoti orai, įprastai būname linkę savo planus gerokai pakoreguoti. Laimei, mūsų šalyje yra daugybė gražių vietovių, kurias galime pasirinkti savo laisvalaikiui praleisti. Todėl jei numatomi orai Kaune, Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste pasirodys netinkami, galėsite be vargo pakeisti būsimą stovyklavimo vietą.

Žinoma, kai kurie žmonės teigia, kad nėra blogo oro – yra tik netinkama apranga. Jei ir jūs sutinkate su šia nuomone, greičiausiai dažnai Lietuvoje besikeičiančios oro sąlygos jums nesukels jokių nepatogumų. Tuo tarpu, jei vis dėlto nejaučiate jokio malonumo stovyklauti blogu oru, rekomenduojama ne tik stebėti orų prognozes, tačiau taip pat labai gerai apgalvoti stovyklavimui svarbius aspektus.

Apranga

Kad ir kokie orai bebūtų, visuomet verta turėti bent keletą skirtingam orui tinkančių drabužių. Tai reiškia, kad jokiu būdu nepamirškite į kelionę pasiimti šiltesnį megztinį, vandeniui nepralaidžią striukę, kepurę, stovyklavimui tinkančius tvirtesnius batus, ilgas kelnes, ne vienus pakaitinius marškinėlius ir kt. Tuomet galėsite būti tikri, kad net ir sumažėjus oro temperatūrai, jausitės pakankamai komfortiškai ir šiltai.

Stovyklavimo sąlygos

Norint, kad jūsų laisvalaikis pralėktų labai smagiai, patogiai ir jaukiai, turėtumėte pasirūpinti ir būsimomis stovyklavimo sąlygomis. Iš anksto išspręskite erdvios ir lietui nepralaidžios palapinės klausimą. Tuomet apgalvokite ir pripučiamo čiužinio pasirinkimą – jis gali pagelbėti ramesniam ir patogesniam miegui. Žinoma, nepamirškite ir šilto miegmaišio, kuris neleis sušalti, kai naktį nukris oro temperatūra.

Technologijos

Nepaisant to, kad į gamtą vykstama tam, jog galėtume atitrūkti nuo pabodusios kasdienybės ir visų technologinių prietaisų, visgi kartu su savimi turėti bent keletą mobiliųjų telefonų ar kitų kompiuterinių įrenginių yra labai naudingas pasirinkimas. Niekada nesame apsaugoti nuo įvairių neplanuotų nemalonių situacijų, todėl tokiais atvejais mobilusis telefonas gali tapti vieninteliu problemos sprendimu.

Gera draugija

Galiausiai, kai pasirūpinsite visomis minėtomis užduotimis, nepamirškite ir geros draugijos. Tai padės laiką praleisti labai smagiai ir nepamirštamai.

(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)