nakvynė Zarasuose
Laisvalaikis,  Paslaugos

Nakvynė gamtoje – kuo pasirūpinti ir ką pasiimti?

Sušilus orams visi norime daugiau praleisti laiko gamtoje su draugais, giminaičiais ar kitais artimais žmonėmis. Po kiekvienos žiemos visi norime praleisti daugiau laiko gamtoje, kadangi per žiemą atsibosta medžiai be lapų, šaltas ir vejuotas ora, monotoniškos gamtos spalvos. Visi norime matyti ryškesnes gamtos spalvas, mėlyną dangų, žaliuojančią žalią žolę ir kitas akiai malonias spalvas. Net jeigu labai domina nakvynė Zarasuose, reikia jai tinkamai pasiruošti, pasiimti reikiamos daiktus ir kitus dalykus.

Renkantis nakvynę gamtoje reikia tinkamai pasirinkti nakvynes vietą. Tai gali būti stovyklavietė arba kempingas. Būtina paminėti, kad draudžiama poilsiauti tam neskirtose vietose, kadangi padaroma gamtai žala. Tuo pačiu nepatinka ir privačių sklypų savininkams, kurių žemėse yra deginami laužai ir mėtomos šiukšlės. Tad jeigu renkatės nakvynę gamtoje, rinkitės stovyklavietę, kadangi joje bus poilsiui skirta infrastruktūra – suoliukai, pavėsinės, stalai, laužavietės, šiukšliadėžės, tualetai ir kiti būtini dalykai. Nepabijokite ir už nakvynę stovyklavietėje sumokėti kelis eurus, nes poilsiaudami tam neskirtoje vietoje, jūs galite užsitraukti ir gan nemažą baudą.nakvynė Zarasuose

Keliaudami stovyklauti, ypač dabartiniu metu, kai dar yra pavasaris, reikia pasiimti šiltesnių drabužių, galbūt net kokį pledą, su kuriuo naktį būtų šilčiau miegoti. Taip pat nepamiršti pasiimti ir malkų, kadangi po žiemos mediena dar būna šlapia, ypač tada kai daug lyja pavasarį. Kad ir kuriuo metu stovyklautumėte, yra daiktų sąrašas, kuriuos pasiimti tikrai būtina. Tai yra palapinė, miegmaišis, minkštas paklotas po miegmaišiu ir pagalvė, jeigu mėgstate minkštai miegoti. Šių daiktų tikrai nevertėtų pamiršti, kitaip gali tekti prisiglausti pas draugus, o jeigu ten netilpsite, gali tekti miegoti tiesiog automobilyje. Kadangi keliaujate trumpam pagyventi gamtoje, tad būtinai pasiimti ir tinkamus gaminti maistui įrankius, tokius kaip iešmai, galbūt katilas, jeigu virsite kokią nors žuvienę, kepimui skirtas groteles, vienkartinius indus, kad nesugadinti gerų naminių indų. Kiti svarbūs daiktai: kirvis malkoms pasikapoti, prožektorius pasišviesti sutemus, degtukų kelis dežučių komplektus. Kad praleisti laiką turiningai pasiimkite laisvalaikio praleidimo priemonių, tokių kaip tinklinio kamuolys, meškerė, kortos ir panašiai.

Tad jeigu jus domina nakvynė gamtoje, stovyklavietė yra tam puiki vieta, kadangi joje rasite visą reikiamą poilsiui ir kitiems patogumams infrastruktūrą, juk nesinorėtų valgyti ant žemės? Nepamirškite ir pasiimti stovyklavimui reikiamų daiktų, jeigu keliaujate keliais automobiliais, tai tokių daiktų pasiėmimą pasidalinkite, vieni pasiima kirvį, kiti pripučiamą valtį ir t.t.

(Perskaityta per mėnesį: 226, iš jų šiandien: 1.)