Laisvalaikis

Kvarcinių ir mechaninių laikrodžių ypatumai

Pagal neseniai atliktą apklausą paaiškėjo, kad dauguma Lietuvos moterų renkasi laikrodžius ne pagal numanomą kokybę, o labiau tiesiog pagal tai, kaip tas laikrodis atrodo. Be abejo, kai kuriais atvejais galima ir nesuklysti, jeigu perkate brangų laikrodį iš puikiai žinomos ir visame pasaulyje gerai vertinamos firmos. Tačiau, tai ne visuomet būna naudinga tokiu atveju, kai norite nusipirkti pigų laikrodį – jeigu jis tiesiog gerai atrodo ir kainuoja gerokai mažiau, nei kiti panašaus stiliaus laikrodžiai moterims, galimas daiktas, kad kažkas su juo ne taip. Taigi, jeigu norite prestižinio laikrodžio, geriausia paieškoti tos pačios firmos gaminio pigiau, nei specializuotose parduotuvėse. Vienas iš tokių variantų – paieška internetinėse parduotuvėse. Čia tikrai galite rasti originalių laikrodžių, lygiai tokių pačių, kokius matėte oficialioje įmonės parduotuvėje, tačiau neretai net iki trisdešimties procentų pigesne kaina.

Visgi, prieš renkantis laikrodį, reikėtų pasidomėti, kuo skiriasi dabar patys populiariausi kvarciniai laikrodžiai ir mechaniniai laikrodžiai. Visų pirma, kvarciniai laikrodžiai moterims yra kur kas populiaresni, kadangi jų kaina gerokai mažesnė, nors dizainas neretai būna ir dar įmantresnis, nei mechaninio laikrodžio. Toks laikrodis veikia kvarco kristalo virpesių pagrindu. Į jį yra įdedama baterija, tad kartą per metus arba, geriausiu atveju, kartą per du metus tą bateriją jums tikrai reikės pakeisti. O daugiau – jokios priežiūros, vien tik komfortas.

Mechaniniai laikrodžiai labiau skirti vyrams. Panašu, kad dar prieš dvidešimt metų laikrodžių gamintojai neturėjo net tokios minties gaminti mechaninius laikrodžius moterims, kadangi šie laikrodžiai vyrams buvo kur kas patogesni ir visuomet suteikdavo prestižo jausmą. Tad nieko keisto, kad ir šiais laikais kiekvienas rimtas verslininkas turi mechaninį laikrodį. Beje, jie taip pat yra skirstomi į dvi rūšis. Visų pirma, mechaninis laikrodis gali būti ranka prisukamas arba automatinis. Automatiniai laikrodžiai yra laikomi elito viršūne, tačiau jie ir kainuoja gerokai brangiau, bei reikalauja atitinkamos priežiūros – jie laikomi specialioje dėžutėje su ranką imituojančiu prietaisu, kuris prisuka tą laikrodį.

(Perskaityta per mėnesį: 153, iš jų šiandien: 1.)