Koso sala
Laisvalaikis

Pasivaikščiojimai Koso paplūdimiais

Koso salaPasivaikščiojimai smėlėtom jūros pakrantėmis – romantiškas, sportiškas, gera nuotaika užkrečiantis užsiėmimas. Pasivaikščiojimai salos pakrante gali būti dar nuostabesni. Koso sala – populiari tarp daugelio turistų, tame tarpe ir Lietuvos. Turbūt kiekvienas čia apsilankęs nors trumpam kojomis pažarsto paplūdimio smėlį, pražingsniuodami artimiausia pakrante. Yra ir tokių, kurie ryžtasi eiti gana toli, galbūt net ne vieną dieną. Gal net ratu aplink visą salą? Kodėl gi ne!

Koso sala nėra maža. Neveltui didžiausiame jos mieste, Kose, įkurtas tarptautinis oro uostas. Ir miestas saloje ne vienas, o mažesnių gyvenviečių bei kaimų galima priskaičiuoti visai nemažai. Tad kelionė pėsčiomis aplink Koso salą tikrai nebus lengvas pasivaikščiojimas. Tam reiks ne vienos, toli gražu nepakaks ir savaitės. Na, nebent jums įprasta vaikščioti kasdien po maratoną ar du. Būkim realistiški. Bet drąsuolių, pasiryžusiu apeiti Koso salą pėsčiomis tikrai atsiranda. Nieko keisto, šiais laikais dažnas griebiasi įvairiausių iššūkių, kad tik nustebinti kitus ir save, galėti didžiuotis savimi ir kažkuo išsiskirti iš pilkos minios.

Kaip gi galėtų atrodyti ėjimas ratu aplink Kosą? Koso salą, žinoma, ne miestą. Paplūdimiai šioje saloje toli gražu ne visur smėlėti ir lėkšti. Vietomis jūra skalauja stambius akmenis, netvarkingai suvirtusius pakrantėje, vietomis atsimuša į stambius skardžius, kuriuos apeidinėjant gali tekti tikrai aukštai pakilti. Vietomis galbūt atsiremsite į kokią nors privačią  žemę, kurios plotus teks apeiti tolimu lanku. Planuojantis maršrutą, vertėtų gerai pamąstyti apie nakvynę. Jokia civilizuota šalis nemėgsta bet kur deginamų laužų, toli gražu ne visos leidžia statytis palapinę kur panorėjus. Bet jei jau prieblandoje įsikursite kur nors nuošalioje pakrantėje, primuso ar mažo laužiuko pagalba išsivirsite sau vakarienę, galima tikėtis kad problemų dėl to kilti neturėtų. Vis tik neišvengiamai teks praeiti ir mažesnes bei didesnes gyvenvietes, kurių pašonėje laukinė nakvynė paprastai būna sudėtingesnė. Tuomet verta pagalvoti apie nakvynę viešbutyje. Rezervavus kambarius skirtinguose miestuose skirtingu metu, tai gali būti geri griaučiai jūsų ėjimo planui – pavėluoti ar ateiti per anksti ir taip pervargti tikrai nesinorės.

Kelionė pėsčiomis ratu aplink Koso salą – išties įdomi patirtis. Bet nevertėtų pamiršti ir kitų objektų, kurių yra saloje, ir kurie traukia daugelio turistų dėmesį. Nebūtinai salos lankytinos vietos bus pakrantėje, galbūt kažką įdomaus praeisite neužsukę vos už dešimties ar penkiolikos kilometrų pašonėje. Verta pasinagrinėti, ką gi verta pamatyti saloje ir neatmesti kiek labiau nuo pakrantės nutolusių objektų. Nors ėjimas paplūdimių ir žavus, Koso sala tam puikiai tinkama, tačiau pavinguriavimai toliau nuo jūros, tuo pačiu aplankant vieną kitą įdomesnę vietą, tikrai tik pridės žavesio jūsų kelionei. O Kosas – didžiausias salos miestas, be abejo yra puiki vieta tiek pradėti kelionę, tiek ją ir užbaigti.

(Perskaityta per mėnesį: 74, iš jų šiandien: 1.)