Pafosas
Ne į temą

Atostogos Pafose – Kipro saloje

PafosasPafosas yra populiariausias turistinis Kipro miestas. Pagrindinė to priežastis, žinoma – čia esantis tarptautinis oro uostas. Šiltų, saulėtų orų ir gražių paplūdimių ieškantys poilsiautojai dažniausiai nelinkę nutolti nuo oro uosto, laiką leidžia artimiausiame mieste. Tad natūralu, kad Pafose ilsėtis populiariausia. Čia tam plačiai prisitaikę ir vietiniai. Viešbučiais paversti ir seni pastatai, galintys pretenduoti į kokio nors lygio kultūrinio paveldo statusą, nuolat kyla ir nauji viešbučiai ar net jų kompleksai, kad tik miestas galėtų aptarnauti visus norinčius turistus. Yra gausu kavinių, restoranų, sezono metu paplūdimyje ir šalia aibė gidų bei instruktorių siūlo įvairias pažintines bei sportines pramogas atostogaujantiems.

Pafosas vertas dėmesio ir kultūros, architektūros, istorijos mėgėjams. Šis Kipro miestas – išties senas, nors, ko gero kaip ir visi miestai, ne kartą atstatytas, pristatytas bei renovuotas, bet autentikos dar galima rasti. Pafose yra ir vietinės istorijos muziejus, menantis ne tik šio miesto, bet ir visos Kipro salos bei su ja glaudžiau susijusių kitų tautų istoriją. Šalia Pafoso ir dvi turbūt labiausiai lankomos vietos visoje saloje – tai Karalių kapai, uolose išskaptuotos nišos, su praėjimais, arkomis bei nišomis patiems kapams, bei Bizantijos laikų mozaikų parkas, kur galima pasigrožėti kruopščiu darbu, iš mažyčių akmenukų sudėliojant didžiulius paveikslus, ištisą jų galybę. Verta pasivaikščioti ir po patį Pafosą, jo centrą, senamiestį, pajūrį, aplankyti uostą bei žymiausius statinius. Net ir nepajudant toliau nuo šio miesto, tikrai galima Kipre ilsėtis aktyviai.

Kipro saloje yra ir daugiau kurortiniais tituluojamų miestų. Labiausiai žinomi – tai Aja Napa, Larnaką, kartais lankomi ir mažesni kurortai. Toliau nuo Pafoso bėga paprastai kažko daugiau nei standartinis poilsis ieškantys atostogautojai. Kiti kurortai paprastai mažesni, ramesni, jaukesni, turintys daugiau autentikos. Vienose jų viešbučiai įrengti senuose žvejų namuose, kituose galima rasti visoje Kipro saloje garsėjančių naktinių klubų, traukiančių pašėlti nusiteikusį jaunimą iš visos Europos bei vakarinės Azijos. Dar kiti Kipro miestai garsėja kaip vandens sporto sostinė. Dėl dažnesnio, pastovesnio vėjo bei didesnių bangų čia renkasi banglenčių, burlenčių, kaitavimo mėgėjai. Daugiau egzotikos, vietinės autentikos ieškantys turistai nepatingi susitvarkyti pasienio procedūrų ir keliauja į šiaurinę, Turkijos okupuotą salos dalį. Čia turistų srautai gerokai mažesni, tad vietiniai mažiau nuo jų priklausomi, daugiau išlikę senųjų amatų bei gyvenimo stiliaus. Taigi Kipras yra išties įvairus.

Kipro sala tokia jau ir maža. Tad nusprendus čia atostogauti, reikia gerai pasidomėti apie šią salą, išsirinkti, kur būtent jums leisti laiką bus įdomiausia. Galbūt jūsų saulės, jūros bei šiek tiek egzotikos poreikius pilnai patenkins Pafosas, o gal kad jaustumėtės aplankę naują šalį, naują kultūrą teks pakeliauti po mažiausius salos kaimelius, praktiškai nepaliestus turistinio šurmulio. Atostogos Kipre gali būti labai įvairios, nebūtinai vien gyvenimas viename viešbutyje, dienų leidimas artimiausiame paplūdimyje, vakarų – pasivaikščiojant ar kavinėse, ir porą dienų skiriant užsakytoms ekskursijoms į lankomiausias salos vietas. Priklausomai nuo jūsų fantazijos, poilsį Kipre galite pasidaryti labai įvairų, aktyvų, kupiną naujų atradimų.

(Perskaityta per mėnesį: 111, iš jų šiandien: 1.)