vejapjovės
Namai,  Pirkiniai

Vejapjovės ir jų rūšys

vejapjovėsVejapjovės paskirtis – dailiai ir kokybiškai nupjauti veją. Šiuo metu rinkoje yra itin platus įvairiausių vejapjovių pasirinkimas, tačiau skirtingai vejos rūšiai, būtina ir atitinkama vejapjovė. Juk kiekviena jų skiriasi savo variklio tipu, peiliais, yra stumiama arba benzininė, elektroninė ir pan. Taigi, pabandykime apžvelgti vejapjovių rūšis, jų pliusus, minusus ir paskirtį.

Stumiamos vejapjovės. Šios vejapjovės nekelia jokio triukšmo, joms nereikia kuro ar elektros energijos. Aukštos kokybės cilindrinės vejapjovės pjauna žymiai geriau nei kiti modeliai. Deja, stumti šią vejapjovę nėra lengva, ypač tada, jei žolė yra drėgna ar perdžiūvusi. Stumiama vejapjovė netinka jaunos žolės pjovimui, nes nenupjauna, o tiesiog išrauna laibus ir netvirtus žoles stiebelius. Žolės kupstai taip pat yra sunkiai jai įveikiami. Stumiama vejapjovė yra optimaliausias pasirinkimas 0,5-1 aro vejai.

Elektrinė vejapjovės. Šios vejapjovės idealiai tinka nedidelei, maždaug 1-8 arų, vejai pjauti. Jos gerokai kompaktiškesnės už benzinines, kelia mažiau triukšmo ir eksploatacija jų pigesnė, tačiau laidas riboja judėjimo spindulį, jos gali perkaisti.

Benzininės vejapjovės tinka bet kokio dydžio vejos pjovimui. Nesunkiai įveikia aukštą žolę ir yra pakankamai galingos, kad nupjautų ir krūmų apatines šakeles. Kita vertus, benzininė vejapjovė labai garsiai dirba, teršia aplinką, o jos eksploatacija yra nepigi.

Cilindrinės vejapjovės. Šios vejapjovės juda ant specialių volų, prie kurių yra pritvirtinti peiliai, su ratukais. Greitai sukdamiesi peiliai nupjauna tarp jų ir nejudančio apačioje pritvirtinto peilio patekusią žolę. Cilindrinė vejapjovės konstrukcija išties užtikrina aukščiausią pjovimo kokybę. Žinoma, didelę įtaką turi ir pjovimo ašmenų skaičius. Cilindrinė vejapjovė idealiai nupjauna nelygioje vietoje augančius žolės kupstus. Deja, pjauti šlapios ar kietais stiebais žolės šia vejapjove negalima.

Rotacinės vejapjovės turi talpyklą ir juda ratukais. Žolę nupjauna greitai besisukantys peiliai. Šiuo metu galima įsigyti benzininį arba elektrinį modelį, tačiau reikia atminti, kad tokia vejapjovė yra skirta nedideliems vejos plotams. Tai puikus pasirinkimas kai vejos paviršius yra nelygus ir samanotas.

Vejapjovės su oro pagalvėmis. Su šiomis vejapjovėmis pjauti gana paprasta, nes oro pagalvė pakelia vejapjovę nuo žemės paviršiaus. Vejapjovė su oro pagalvėmis puikiai tinka pjauti kampus ir nelygias vejas, yra kompaktiška ir patikima. Tiesa, benzininis modelis skleidžia nemažai garso.

 

(Perskaityta per mėnesį: 428, iš jų šiandien: 1.)