Diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Ką patikrinti automobilyje prieš jį nusiperkant?

Šiuo metu visi nori turėti po nuosavą automobilį, nemažai žmonių turi net po kelis, skirtingiems poams, kaip pavyzdžiui su vienu keliauti į darbą, su kitu su šeima į kelionę. Todėl nuolatos yra perkami nauji automobiliai, o nusidevėję vėl parduodami. Prieš perkant automobilį būtina atlikti tam tikrus veiksmus tam, kad nusipirki tokį automobilį, kurio nereiktų iškarto tvarkyti. Procedūros gali būti įvairios, bet dažniausiai visi atlieka automobilio patikrą servise, atlieka kompiuterinę diagnostiką su diagnostikos įranga, patikrina pirkėjas ar automobilio kėbulas nepažeistas erozijos ir kitus. Trumpai Jums pateiksime kokie būtini veiksmai prieš perkant automobilį.

Automobilio būklės patikrinimas servise – būtina atlikti perkant automobilį

Automobilio patikrinimas servise yra ypač svarbus. Nors Jūs ir apžiūrite automobilį, o automobilio pardavėjas Jums pasakoja koks jis yra tobulas, tačiau visko po variklio dangčiu taip gerai nematysite, kaip matytų įgudusi serviso meistro akis. Susitarus dėl automobilio būklės patikros servise, jie apžiūrės važiuoklę, variklį ir bėdas, kurios yra būdingos Jūsų perkamam automobilio modeliui. Servise galite atlikti ir kompiuterinę diagnostiką, jeigu servise yra reikiama diagnostikos įranga. Jeigu servise jos nėra, diagnostiką vis tiek yra būtina atlikti.

Kompiuterinė diagnostika – automobilio variklio būklei patikrinti

Kai jau apsisprendėte pirkti automobilį ir servisas atliko automobilio būklės patikrą, reikia atlikti kompiuterinę diagnostiką. Tai gali kainuoti apie keliasdešimt eurų. Nors pinigai yra nemaži, jeigu ji bus neigiama, išvengsite sugedusio automobilio pirkimo. Todėl sutaupysite daug pinigų automobilio tvarkymui. Kompiuterinės diagnostikos metu serviso darbuotojai prie automobilio valdymo bloko prijungs diagnostikos įrangą, kuri parodys apie esamos gedimus variklyje ir susijusios elektroninėse dalyse. Tai ypač svarbu atlikti, nes atliekant automobilio būklės patikrą galima tik girdėti ar variklis nebarška, ar tvarkingai dirba, ar nėra apibėgęs tepalais, o kompiuterinės diagnostikos metu, patikrinsite automobilio variklio darbą.

Kėbulo erozija – didžiausia bėda senesnių automobilių

Kėbulo erozija būdinga dažniausiai senesniems automobiliams, bet būdinga ir dešimties metų automobiliams. Tai vienas nemėgstamiausių transporto savininkų dalykų. Todėl automobilį būtina prižiūrėti, kad jis nebūtų drėgmėje ir žiemą nuvalyti druską, kuri apsitaško važiuojant keliu. Beveik visada kėbulo erozijos žymės būna automobilio apatinėje dalyje, prie ratų, durelių ir ant automobilio dugno.

Taigi prieš perkant automobilį automobilį, būtina jį nuodugniai patikrinti, kad nusipirkus netektų gailėtis. O gailesčio tikrai nepakaks, teks išleisti nemažai pinigų ir automobilio remontui atlikti. Procedūrų kaip patikrinti automobilį yra daug, tačiau pagrindinės yra kėbulo erozijos patikrinimas, atlikti kompiuterinę diagnostiką su diagnostikos įranga ir automobilio būklės patikrinimas servise. Jei atliksite šias procedūras ir automobilio būklė bus Jums tinkama, tikrai nenusivilsite ir galėsite ramiai važinėtis automobiliu, nes žinosite, kad nusipirkote jį tvarkingą.Diagnostikos įranga

(Perskaityta per mėnesį: 80, iš jų šiandien: 1.)