Namai,  ž.

4 erdvę taupančios gudrybės mažai virtuvei

Nesvarbu kokio dydžio tavo virtuvė, tačiau tinkamai ją įrengus, ji gali atrodyti didelė ir erdvi. Mažos virtuvės yra tipiška Lietuvos daugiabučių problema, todėl yra du variantai – susitaikyti su tuo kaip yra arba pasitelkus fantaziją pasidarbuoti. Jei nusprendėte pasinaudoti pastaruoju patarimu, tuomet štai jums keletas gudrybių kaip vizualiai padidinti virtuvę.

Panaudok veidrodžius virtuvėje

maza-virtuve1

Veidrodžiai dažniausiai naudojami svetainės, prieškambario, vonios kambario dekorui, tuo tarpu virtuvėje veidrodžiai atrodytų kiek neįprastas reiškinys. Tačiau visi žinome, kad veidrodžiai vizualiai padidina erdvę, o virtuvinių spintelių durelės su veidrodžiais išties būtų įdomus ir praktiškas sprendimas. Nenaudok didelių, visas dureles dengiančių veidrodžių, rinkis vidutinio dydžio, puse spintelės durų dydžio veidrodukus. Gali netgi pasidaryti veidrodžių mozaiką iš senų veidrodžių, jei neturi savo – tikrai yra internete skelbimai siūlantys tokių dalykėlių.

Išnaudok erdvę iki lubų

maza-virtuve2

Ant pagrindinės virtuvės sienos įrenk pakabinamas spinteles iki pat lubų. Rinkis medžiagas, pavyzdžiui, medienos spinteles su vertikaliu raštu. Taip ir vizualiai atrodo viskas ištempta į aukštį ir erdviau, plius atsiranda daugiau vietos susidėti visus virtuvės daiktus. Kadangi viena siena išnaudojama maksimaliai, kitos sienos lieka laisvos ir taip sukuriama didesnės erdvės iliuzija.

Įsileisk šviesos

maza-virtuve3-

Šviesūs kambariai atrodo didesni. Todėl nebijok šviesos ir šviesių spalvų. Nudažyk sienas šviesia spalva, ant lango pakabink baltas plonas užuolaidas ar roletus, priderink šviesias spinteles. Kambarys iškart nušvis naujomis spalvomis ir pakerės dydžiu.

Neatsisakyk atvirų lentynų

maza-virtuve4

Atviros lentynos sukuria didelių erdvių ir prabangos įspūdį. Todėl jei esate minimalistai ir nereikia daug spintelių daiktams, atviros lentynos yra pats geriausias sprendimas vizualiai padidinti erdvei. Lentyną panaudokite gražių daiktų, pavyzdžiui, vazų, arbatinių, stiklinių ar porceliano kolekcijai eksponuoti. Gali pastatyti ir antikvarinių ar tokius primenančių daiktų, jei jie dera prie bendro interjero. Jei neturi – skelbimai internete padės rasti kažko panašaus.

(Perskaityta per mėnesį: 936, iš jų šiandien: 1.)