griovimas
Namai,  Paslaugos

Buto griovimas: pačiam ar su specialistais?

Šiais laikais dažnas įsigijęs senos statybos, sovietinius butukus nori juos paversti kur kas modernesniais ir ne tik keičia sienų spalvas, tačiau ir griauna jas. Žinoma, viskas gali atrodyti labai paprasta ir greita. Iki tol, kol atraminės sienos griovimas nepadaro įtakos visam daugiabučiui. 

Išties, buto sienų griovimas reikalauja ne tik specialios technikos, tačiau taip pat ir žinių. O visą tai Jums gali pasiūlyti specialistai, tad su jais pirmiausia ir reikia tartis.

Ne visada norai paverčiami realybe

Pirmiausia, žinoma, reikia rasti specialistus, kurių teikiamos paslaugos Jums tinka. Būtina tartis su tais, kurie darbus atlieka legaliai. Taip pat, teikia garantijas bei paruošia detalius planus, kuriuose žingsnis po žingsnio matyti – kaip bus atliekami griovimo darbai.

Kai radote komandą, su kuria planuojate bendradarbiauti, svarbu su jais aptarti smulkmenas ir tuo pačiu įsiklausyti į rekomendacijas, kurias pateikia specialistai. Kartais, kad ir kaip norisi, griovimo darbai nėra galimi. Ne tik dėl to, kad sienos gali būti nešančios, atraminės. Net ir tos sienos, kurios nėra atraminės – ne visada atlieka tik kambarių atskyrimo funkciją. 

Specialistai prieš atlikdami griovimus darbus labai detaliai išanalizuoja galimybes ir galimus rezultatus. Tad jeigu bus nurodyta, kad griovimo darbų atlikti negalima, kadangi tai kelia pavojų objektui – to daryti ir nebus galima.

Dirba nelegaliai ir daro viską, ko reikia klientui

Negavus paslaugų iš tų, kurie teikia paslaugas legaliai ir prisiima atsakomybę už darbus, kuriuos atlieka, kai kurie ieško nelegaliai dirbančių asmenų, kurie turi įrangą ir sutinka padaryti viską, ko prašo klientas. Reikia suprasti, kad tartis su tokiais asmenimis yra labai didelė rizika. Deja, jie gali sukelti labai didelį pavojų visiems daugiabučio namo gyventojams. 

O svarbiausia, kad po visų atliktų darbų dažniausiai neprisiima atsakomybės už viską, kas buvo padaryta. Kadangi dirbama nelegaliai – atsako tik pats buto savininkas, kuris ir nusprendė, kad nepasikliaus specialistų pateiktomis išvadomis ir vis tiek darys taip, kaip jam atrodo geriausia.

Problemos, kurias padaroma patys

Dar viena opcija yra griovimo darbus atlikti patiems. Kai reikia išgriauti tik vieną sieną bute, gali atrodyti, kad tai nėra sunku. Juolab, nereikia jokios ypatingos technikos, kadangi kūjis ir kirvukas gali padėti susitvarkyti su darbais. vėlgi, problema, kad daugelis asmenų nesupranta, kad pirmiausia reikia detalaus plano, kuriam bus aptari griovimo darbai. 

Svarbu pasirūpinti instaliacijomis, kurios gali būti sugadintos griaunant neatsakingai. Taip pat galima griauti vieną, tačiau išgriauti – visiškai kitą, kadangi ne visada nepatyrusiam asmeniui lengva paskaičiuoti – kuria linkme viskas pasisuks. 

O rezultatas dažnai būna ne tik netinkamai atlikti darbai, kuriuos galiausiai vis tiek reikia palikti specialistams, tačiau ir baudos, kurios gresia už ne laiku arba netinkamai atliekamus darbus.

(Perskaityta per mėnesį: 16, iš jų šiandien: 1.)