krištoliniai sietynai
Mada,  Namai,  Pirkiniai

Sietynas – svarbiausias prabangaus interjero akcentas

Ieškote tokio šviestuvo, kuris kvepia jaukumu ir elegancija? Tokiu atveju siūlome pamiršti minimalistinio stiliaus šviestuvus, kurie dažnai yra nematomi kambaryje, o rinktis masyvius, tokius, kurie traukia akis ir atrodo prabangiai. Vienas tokių pasirinkimų yra krištoliniai sietynai, kurie laikomi prabangos bei elegancijos simboliu.

Sietynų ypatybės

Žinoma, sietynai, kaip ir bet kokie kiti šviestuvai, yra labai įvairūs. Jie gali atrodyti prabangiai (tokie dažniausiai yra krištoliniai sietynai), jie gali atrodyti moderniai (tuomet dažniausiai pasirenkami ryškių spalvų, akis traukiantis, net urbanistinio stiliaus sietynai).

Visgi, kad ir kokio stiliaus sietynas bus, visus juos jungia keli panašūs akcentai.

  1. Pirmiausia – prabangumas. Taigi, net ir tie, kurie atrodo moderniai – taip pat siejami su prabanga.
  2. Svarbu atminti, kad dažniausiai šis šviestuvas yra kur kas sunkesnis nei daugelis kitų lempų. Dėl to reikia įvertinti, kurioje vietoje jis kabės ir ar lubos „atlaikys“ jo svorį.
  3. Vienas ryškiausių sietyno akcentų yra kabantys „kristalai“. Jų darbas yra užtikrinti, kad šviesos sklaida bus tolygi ir sukurtų interjere unikalumą. Dažniausiai net ir modernaus stiliaus šviestuvai turi kažkiek kabančių „kristalų“. Tačiau jie nebūtinai yra lašo formos, nebūtinai jų turi būti labai daug.
  4. Kadangi dekoro akcentų ant paties sietyno yra daug, natūralu, kad tokio šviestuvo priežiūra – kur kas sudėtingesnė. Reikia kantrybės, kol kiekvienas jo „kristaliukas“ bus nuvalytas. Visgi, dažniausiai estetika atperka darbą.
  5. Dažniausiai tai yra šviestuvas, kuriam reikia erdvės. Taigi, jis skoningiausiai atrodo patalpose, kur lubos yra aukštos. Taip geriausiai atskleidžiamas jo stilius.
krištolo sietynai

Sietyno derinimas interjere

Pasikartosime, kad dažniausiai sietynai yra siejami su prabanga ir skoningiausiai atrodo klasikinio stiliaus interjere, tokiame, kur dominuoja Rokoko atspalviai. Visgi, tinkamas sietynas gali būti unikalus akcentas ir moderniuose namuose. Ypač, kai norisi kažkokio akcento interjere, kuris traukia akis.

Šis šviestuvas gali skoningai atrodo net ir industrinio stiliaus interjere. Tuomet sietynas dažniausiai sušvelnina bendrą atmosferą. Vintažo stiliaus interjere, tradiciniame, Nouveau stiliaus namuose – sietynas tarsi įsilieja, tad dažniausiai jų priderinti – itin paprasta. Jeigu rinksitės kuklesnio stiliaus sietyną – jis tiks Art deco, moderniame ir net gotikinio stiliaus interjere.

Derinant sietyną interjere nepamirškite apgalvoti kelių aspektų.

1.     Koks yra sietyno tikslas? Tai yra, ar svarbiausia, kad jis būtų, kaip stiliaus akcentas, ar reikia, kad jis apšviestų tam tikras zonas?

2.     Kokiame stiliuje sietynas bus derinamas ir kokį interjerą jis turi atitikti.

3.     Įvertinkite, ar tikrai galėsite sietynui skirti tiek priežiūros, kiek jam reikia. Tik švarus ir tvarkingas jis atrodys puikiai.

4.     Žinoma, pasižiūrėkite, ar sietyno dydis yra proporcingas kambariui, kuriame bus kabinamas.

Sietynas turi magiją pagyvinti net ir patį nuobodžiausią interjerą. Svarbiausia yra jam suteikti tokią galimybę. 

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)