Finansai

„airBaltic“ 2022 m. pasiekė 32 mln. eurų veiklos pelną

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad šiandien paskelbė metinius finansinius rezultatus ir 2022 metų tvarumo ataskaitą. Bendrovės veiklos pelnas siekė 32 mln. eurų – gerokai daugiau nei metais prieš tai. Pajamos viršijo 500 mln. eurų – 145 proc. daugiau nei pernai.

Kaip pažymi „airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas, „Viršijome pusės milijardo eurų pajamų ribą ir skraidinome 3,3 mln. keleivių, todėl bendrovė grįžta prie pastovaus pelningumo.“

„Žvelgdami į šiuos metus esame kupini idėjų ir ryžto, o sėkmingai pasirinkta veiklos kryptis „airBaltic“ leis 2024-aisiais sėkmingai pasiekti IPO. Mūsų pagrindiniai tikslai nesikeičia – užtikrinti geriausią susisiekimą tarp Baltijos šalių regiono, kuris netrukus taps vienu svarbiausių ateities Europos ir pasaulio verslo centrų bei išlaikyti aukščiausios kokybės keleivių patirtį ir prisidėti prie šalių ekonomikos augimo“, – priduria M. Gaussas.

„airBaltic“ pagerino ir kitus pagrindinius finansinius rezultatus. EBITDAR padidėjo nuo 0,3 mln. eurų 2021-aisiais iki 129,7 mln. eurų 2022-aisiais, taigi augo net 129,4 mln. eurų. Keleivių skaičius pakilo iki 3,34 mln. ir lyginant su praėjusiais metais išaugo 105 proc. Be to, 2022-aisiais bendrovė atliko 37,3 tūkst. skrydžių – 59 proc. daugiau nei metais prieš tai. Grynasis pelnas pagerėjo 81,5 mln. eurų – bendrovė pasiekė 54,2 mln. eurų grynojo nuostolio ribą, o tai rodo stiprų atsigavimą.

„airBaltic“ iš Vilniaus, Rygos, Talino ir Tamperės skraidina daugiau nei 70 krypčių, Europoje, Skandinavijoje, NVS ir Artimuosiuose Rytuose. Visą „airBaltic“ skrydžių tvarkaraštį ir bilietus galima rasti bendrovės tinklalapyje www.airbaltic.com.

Apie „airBaltic“:

„airBaltic“ sujungia Baltijos regioną su daugiau nei 70 krypčių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir NVS. Per pastaruosius 27 metus „airBaltic“ tapo tvirta, pelninga ir tarptautiniu mastu pripažinta oro linijų bendrove, kurioje dirba daugiau nei 2,2 tūkst. darbuotojų. „airBaltic“ yra geriausiai žinomas tarptautinis Latvijos prekės ženklas, sukuriantis daugiau nei 2,5 proc. Latvijos BVP. „airBaltic“ naudojasi 39 Airbus A220-300 orlaiviais. „airBaltic“ yra pelniusi tarptautinių apdovanojimų už naujoviškų paslaugų sukūrimą ir pasiekimus pertvarkant verslą. „Skytrax“ Latvijos oro linijų bendrovei „airBaltic“ suteikė penkių žvaigždučių COVID-19 saugos įvertinimą ir geriausios oro transporto bendrovės Rytų Europoje 2022 m. titulą. Agentūros Airlineratings.com duomenimis „airBaltic“ yra viena iš TOP dvidešimties oro linijų bendrovių, kurios laikosi COVID-19 saugumo reikalavimų. 2018 ir 2019 m. pelnė ATW oro linijų apdovanojimą: įmonė buvo paskelbta „Metų rinkos lyderiu“. 2019 kompanija laimėjo „Airline Business“ sektoriaus lyderystės apdovanojimą. airBaltic” – tai 1995-aisiais įkurta akcinė bendrovė. Pagrindinis bendrovės akcininkas yra Latvijos valstybė turinti 97,97 proc. akcijų, o likusiems akcininkams priklauso 2,03 proc. akcijų.

Aviacijos pramonė Latvijoje netiesiogiai sukuria beveik 30 000 darbo vietų, o milijonai žmonių keliauja per Rygą ir dar daugiau atvyksta į Latviją. Kasmet užsienio turistai Latvijoje išleidžia daugiau kaip 750 mln. eurų. Sužinokite daugiau:

https://blog.airbaltic.com/airbaltic-an-asset-for-the-national-economy-of-latvia/.

Pranešimą paskelbė: Rokas Stankevičius, Integrity PR
„airBaltic“ 2022 m. pasiekė 32 mln. eurų veiklos pelną

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)