Finansai

Vėlinėms nuperkama milijonai žvakių – pirkimo bumas dar tik prasideda

Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis kapuose sužibs milijonai žvakių, simbolizuojančių amžino poilsio išėjusių artimųjų atminimą. Žvakės – neatsiejamas šių dienų atributas, tad per mėnesį iki Vėlinių jų nuperkama daugiau nei pusė visų metų kiekio. Prekybos tinklas „Maxima“ kapų žvakių asortimentą vienai svarbiausių progų Lietuvoje formuoja iš lietuvių gamintojų produkcijos.

Ernesta Dapkienė, „Maximos“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento direktorė pasakoja, kad pernai per mėnesį iki Vėlinių buvo parduota 4,4 milijonai kapų žvakių – jos aktyviausiai perkamos likus savaitei iki Vėlinių, ypač paskutinėmis dienomis.

„Maždaug 90 proc. kapų žvakių yra mūsų šalies gamintojų produkcija, kurios asortimentas kuriamas nuo pavasario. Jau daugelį metų bendradarbiaujame su Lietuvos gamintojais, kurie puikiai išpildo klientų lūkesčius, gamybos procese taiko inovatyvias technologijas, kad žvakės ilgiau degtų, siūlo produkcijos, kurios gamybai naudojama mažiau arba išvis nenaudojami naftos produktai. Ruošdamiesi vėlinėms ženkliai išplečiame kapų žvakių asortimentą, kad klientai galėtų rinktis iš įvairių dydžių, formų, degimo laiko, sudėties“, – kalba E. Dapkienė.

„Maximos“ parduotuvėse kapų žvakių kainos svyruoja nuo 0,49 euro iki 11,99 eurų.

„Žvakių uždegimas ant artimųjų kapų yra ypatingai svarbus mirusiųjų pagerbimo švenčių ritualas. Stengiamės sumažinti kainų augimo naštą mūsų klientams, tad spalį, kai žmonės intensyviai ruošiasi Vėlinėms, taikome nuolaidas kapų priežiūros bei puošimo atributams ir, žinoma, žvakėms. Akcijų metu mūsų parduotuvėse pigiausiai kapų žvakę galima nusipirkti už 0,29 euro“, – teigia E. Dapkienė.

Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad žmonės dažniausiai renkasi nedideles žvakes su skaidriu gaubtu, tačiau paklausios išlieka ir raudonos spalvos indeliuose esančios žvakės. Dalis pirkėjų renkasi religiniais simboliais papuoštas žvakes. Populiarūs yra kapų žvakių įdėklai, kurie naudojami su anksčiau įsigytais daugkartiniais stiklo gaubtais – žmonėms tai padeda taupyti, o kartu yra tvaresnis sprendimas sumažinantis atliekų kiekį.

„Apskritai kapų priežiūros ir puošimo Vėlinėms įpročiai yra nusistovėję, daugelį metų praktiškai nekinta, o naujos mados susiję nebent su praktiškumu. Tai normalu nes Visų Šventųjų diena ir Vėlinės yra rimties dienos. Tačiau mada, kuria prasminga sekti šia proga – tai tvarumas. Būti sąmoningiems ir rūšiuoti kapų atributų atliekas, kad jos būtų perdirbtos. Mes, kaip prekybos tinklas, stengiamės įtraukti į asortimentą prekių, kurių gamybai naudojami atsinaujinantys energijos ištekliai, perdirbtos ar aplinkai draugiškesnės žaliavos“, – kalba „Maximos“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento direktorė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Vėlinėms nuperkama milijonai žvakių – pirkimo bumas dar tik prasideda

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)