Baidariu nuoma
Laisvalaikis

Kokias vandens pramogas galima rasti vasarą Lietuvoje?

Vasara puikus metas išbandyti naujas pramogas ir patirti įvairių nuotykių. Vieni renkasi tolimas keliones į užsienį, kiti mėgsta ramiai atostogauti savo krašte arba atrasti jau seniai žinomas vietas iš naujo. Žinoma, pamatyti kitas šalis ir dažnai turistų lankomas vietas yra įdomu, tačiau ar esate susipažinę su visomis jūsų krašte siūlomomis pramogomis? Jei norite išmėginti kažką naujo ir pajusti adrenalino antplūdį, jums nebūtina keliauti toli. Pavyzdžiui, Lietuvoje dabar sparčiai populiarėja įvairios vandens pramogos. Vienos jų yra ekstremalios, kitos – padės geriau pažinti šalies gamtą ir atrasti dar nematytas vietas.

Pirmoji ir ypač sparčiai populiarėjanti paslauga laisvalaikiui yra baidariu nuoma. Tai puikus būdas praleisti dieną su šeima ir draugais. Baidarių sportas yra gana gerai žinomas, tačiau nebūtina būti profesionalu, kad galėtumėte patirti šį tą naujo. Pradedantiesiems patariama nepamiršti domėtis saugos taisyklėmis ir priemonėmis. Prieš leisdamiesi į įspūdžių ir nuotykių kupiną kelionę upe, turėtumėte pasirūpinti gelbėjimo liemenėmis, šalmais ir kitomis saugos priemonėmis. Tai svarbu tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Žinoma, vaikus reikėtų ypač apsaugoti ir įsigyti kitas papildomas prie baidarės montuojamas dalis, tokias kaip vaikiška sėdynė, kuri padės išvengti nemalonių akimirkų ir leis mėgautis ne tik saugia, bet ir smagia kelione.

Vis dėlto, jei nemėgstate aktyvių pramogų ir norėtumėte pažinti savo gimtąjį kraštą – rinkitės valtis arba vandens dviračius. Nesunkiai turėtumėte rasti jų nuomos punktą netoli daugumos dažniausiai poilsiautojų lankomų ir pamėgtų ežerų. Skirtingose vietose nuomos kainos gali skirtis, tačiau jos nėra didelės, todėl tikrai galėsite sau leisti mėgautis ramiu ir maloniu pasiplaukiojimu ežere ar kitame vandens telkinyje. Paprastai vandens dviračiai yra dviviečiai, tačiau dabar galite rasti ir penkiaviečių. Jums nereikės ypatingų gebėjimų, jei norėsite juos valdyti. Plaukimas valtimis pareikalaus šiek tiek daugiau pastangų, nes teks nuolatos irkluoti. Irklavimas nėra sudėtingas veiksmas, tačiau tam reikia pakankamai daug fizinės jėgos ir energijos. Taip pat reikia mokėti pajusti vandens tėkmę ir saugotis nenumatyto užplaukimo ant seklumos. Jei planuojate plaukti valtimi, geriau plaukite su patyrusiu žmogumi.

Nesvarbu kokias pramogas mėgstate, tikrai rasite sau tinkamą. Tai nėra visos galimos vandens pramogos, tačiau jos labiausiai leis pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais.

(Perskaityta per mėnesį: 148, iš jų šiandien: 1.)