Roletai
Namai

Jaukios būsto atmosferos kūrimas

Bazinių interjero dizaino principų žinojimas gali turėti didžiulės įtakos jūsų jaukios būsto atmosferos sukūrimui. Todėl pateiksime jums nemažai naudingų detalių – nuo neteisingos spalvų paletės, iki neigiamai veikiančios laisvos erdvės.

Kai neatrodo tinkama

Turbūt ne vienas iš jūsų bent kartą esate pajutę, kad viena ar kita interjero detalė neatrodo tinkama. Tai gali būti tiek sofa, krėslas, kavos staliukas, tiek ir ant sienos kabantis paveikslas ar gėlių vaza. Jei tam tikra interjero dalis yra netinkamoje vietoje arba pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios nedera tarpusavyje su kitais vienoje patalpoje esančiais elementais, net ir labai brangūs bei prabangūs baldai ar meno kūriniai nepadės sukurti jaukios atmosferos. Todėl prieš priimant vieną ar kitą sprendimą, pasistenkite tai įsivaizduoti savo galvoje, o dar geriau – savo viziją perteikite ant popieriaus.

Originalu tai, kas elementaru

Kai kurie žmonės labai persistengia. Tiesą sakant, tai daro nemaža dalis žmonių. Norėdami sukurti šį tą originalaus ir išskirtinio, galvojame pernelyg giliai, todėl mūsų pasirenkami sprendimai tampa labai sudėtingi ir kartais kelia dar didesnę sumaištį bendrame būsto interjere. Norint, kad taip nenutiktų, originalumą galite pasiekti elementariais ir paprastais būdais. Tereikia įvertinti skirtingas detales, jų funkcionalumą ir pasistengti tai įkomponuoti į bendrą visumą.

Nesuderinami dalykai

Jūsų namuose neturėtų būti daug detalių, kurios yra visiškai nesuderinamos tarpusavyje. Nors kartais chaotiškas interjeras yra tinkamas pasirinkimas, tačiau jei norite, kad jūsų būsto atmosfera taptų pakankamai universali, t.y. priimtina didžiajai daugumai žmonių, stenkitės rinktis tai, kas dera.

Neteisingas spalvų pasirinkimas

Kas per daug – tas nesveika. Turbūt ne kartą girdėjote šią frazę. Tai puikiai tinka ir kalbant apie būsto interjerą. Jei jūsų namuose bus pernelyg daug skirtingų spalvų ir atspalvių, ar tikrai galėsite jaustis komfortiškai? Jūsų būstas neturėtų atrodyti lyg cirko arena – spalvos turėtų suteikti norimą jaukumą.

Per daug laisvos erdvės

Jei namuose bus labai daug laisvos erdvės, tai gali būti prastas sprendimas. Tai gali sukurti „tuščią atmosferą“, kuri anaiptol nėra jauki. Juolab, kad jei tokiu atveju savo namuose turėsite ir daug veidrodžių – jie gali sukurti dar erdvesnių patalpų iliuziją, kuri gerokai prastins situaciją. Tuo tarpu, jei vis dėlto šią akimirką neturite galimybės išspręsti didelės erdvės klausimą, būtinai pasirūpinkite užuolaidomis ar roletais, kurie dengtų jūsų būsto erdvėse esančius langus. Tokiu atveju ypač praverčia roletai – tinkamai pasirinkus, jie gali prisidėti prie šiltos ir jaukios atmosferos kūrimo.

(Perskaityta per mėnesį: 172, iš jų šiandien: 1.)