Namai

Kokį šildymą pasirinkti artėjant žiemai?

Artėjantis šildymo sezonas daugeliui žmonių yra pasiruošimo, o neretai ir pokyčių metas – atliekami profilaktiniai įrangos patikros darbai arba šildymo sistemos keitimas. Ypatingai po namo renovacijos, kuomet iš pagrindų yra atnaujinamas būstas, radiatoriai pakeičiami grindiniu šildymu, įrenginio keitimas yra neišvengiamas.

Šildymo būdo pasirinkimas turėtų būti numatomas dar prieš renovuojant ar įrengiant naują būstą. Nuo to priklauso, kokio dydžio katilinė bus reikalinga, pagal tai atitinkamai išvedžiojama sistema. Kokį šildymą pasirinkti yra kiekvieno individualus sprendimas, atsižvelgiant į poreikius ir, žinoma, galimybes. Ne paslaptis, kad sparčiai besikeičiančios šildymo tendencijos atitinkamai įtakoja ir žmonių pasirinkimus.

Vienas populiariausių šildymo būdų šiuo metu vis dar yra dujinis šildymas. Jo įrengimas yra paprastas ir nebrangus, tinka bet kokio dydžio namams, neatsižvelgiant į namo statybos metus ar jo energinio naudingumo klasę. Tai labai patogus, nuolatinės priežiūros nereikalaujantis būdas, kurį įjungti galima vos vieno ar kelių mygtukų paspaudimu ir vėliau visiškai užmiršti. Taigi, jeigu ir jums svarbu patogumas ir šalia namo yra dujų įvadas, dujinis šildymas yra vienas iš vertų dėmesio pasirinkimų.

Tuo tarpu naujos statybos namams šiuo metu keliami reikalavimai dažnai nepalieka didelių pasirinkimų. A, A+ ir aukštesnės klasės namams pagrindinis šildymo šaltinis turi būti iš atsinaujinančių šaltinių. Priklausomai nuo namo dydžio ir asmeninių poreikių, tam galima rinktis oras-vanduo arba gruntas-vanduo šilumos siurblius. Šis šildymo būdas yra ekologiškas, pigus, tačiau pradinės investicijos kai kuriais atvejais yra gana nemažos.

Geoterminiai šilumos siurbliai yra itin praktiškas ir efektyvus šildymo būdas dideliems naujos statybos namams. Eksploatacinės ir šildymo išlaidos šiuo atveju yra pačios mažiausios, lyginant su kitais šildymo būdais, o investicijų atsiperkamumas greičiausias.

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)