Namai

Kokį katilą rinktis norint nesudėtingos jo priežiūros?

Šiuo metu gyvenimo tempas, regis, vis spartėja ir daugelis žmonių stokoja laiko elementariems namų buities dalykams. Tai verčia juos ieškoti vis patogesnių ir buitį lengvinančių sprendimų. Be to, pastebima, kad vis labiau populiarėja kompaktiški nedideli namai (atsisakoma pagalbinių patalpų, net garažo), kurie patenkina pačius svarbiausius žmogaus poreikius.

Būtent dėl šių priežasčių daugelis gyventojų renkasi kuo patogesnius ir priežiūros nereikalaujančius šildymo būdus patalpų šildymui. Iki šiol vieni populiariausių buvo dujiniai katilai, o šiandien jau ir atsinaujinančią energiją naudojantys šilumos siurbliai. Būtent šie katilai yra patys tinkamiausi sprendimai tiems, kurie nori patogios ir priežiūros nereikalaujančios šildymo sistemos.

Lyginant su kietojo kuro katilais, šios turi labai daug pranašumų, kaip pavyzdžiui, nereikalingas kuro sandėliavimas, ruošimas, nereikalinga katilinė. Šių įrenginių naudojimas yra puikus pasirinkimas daug keliaujantiems, nes įrengus tereikia tik įjungti ir jie veikia net tada, kai jūsų nėra. Todėl tai puikus pasirinkimas senyvo amžiaus žmonėms, kuriems sunku pasirūpinti malkų ar breketų papildymu. Taip pat nereikia baimintis gaisro pavojaus.

Vis dėlto, šildymas kietuoju kuru yra vienas iš ekonomiškiausių šildymo būdų, todėl senjorai ne visada nori jo atsisakyti. Be to, ne visuomet yra galimybė įvesti dujinį šildymą, o alternatyvieji šildymo sprendimai kainuoja gana nepigiai. Tokiu atveju vienas iš sprendimų galėtų būti granulinis katilas su granulių bunkeriu, automatine pildymo sistema ir automatiniu degikliu. Toks pilnai užpildytas katilas gali veikti maždaug iki savaitės be papildomo žmogaus įsikišimo.

Granuliniai katilai gali būti dalinai arba pilnai automatizuoti. Dalinai automatizuoti – tai tokie, kurie patys tiekia granules į pakurą, o pilnai automatizuoti net ir patys pašalina pelenus, išvalo šilumokaitį. Be to, automatiškai užsikuria ir užgesta.

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)