namai Kaune
Namai

Jei žinote, kad gausite būsto paskolą

Daugybę metų svajojote apie nuosavą būstą? Jei taip, greičiausiai ne vienerius metus jums teko naudotis būsto nuomos paslaugomis, tokiu atveju kiekvieną mėnesį išleidžiant pakankamai dideles pinigų sumas. Tai daugeliui gyventojų kelia neviltį – ypač tuomet, jei nuomos kaina yra labai didelė, o gyvenimo sąlygos nėra idealios. Tuo tarpu, jei tokio dydžio įmokos mokamos bankui, dengiant gautą būsto paskolą, tuomet situacija tampa visiškai kitokia. Trumpiau tariant, kiekvieną mėnesį būna mokama už savo būstą, todėl išleidžiami pinigai nenueina veltui. Kiekviena paskolą dengianti įmoka priartina prie galutinio paskolos išmokėjimo, todėl jei šiuo metu jūs jau gavote patvirtinimą, kad galėsite gauti atitinkamo dydžio būsto paskolą, pats metas pradėti jo paieškas.

Žinoma, tai yra labai atsakingas ir pakankamai varginantis procesas. Kai pradėsite ieškoti būsto, tuomet imsite manyti, kad kreipimasis dėl paskolos buvo pats paprasčiausias darbas. Ir tai daugeliu atvejų yra visiška tiesa, kadangi nors pasiūloje yra labai daug įvairių nekilnojamojo turto variantų, būstą perkant sau – norime rasti patį idealiausią variantą. Juk įprastai būsto paskolą imame ne penketui ar dešimčiai metų, o dvidešimčiai ar netgi dvidešimt penkiems metams. Tai labai ilgas laiko tarpas, todėl turime priimti tinkamą sprendimą. Visų pirma, atsižvelgdami į galimos paskolos dydį, pagalvokite, kokį nekilnojamojo turto objektą galėtumėte įsigyti.

Parduodami butai įprastai yra pigesni nei namai, tačiau vėlgi – tai labai priklauso nuo konkrečios nekilnojamojo turto vietos. Pavyzdžiui, namai Kaune gali kainuoti pigiau nei butai Vilniuje. O namai Vilniuje gali bent du ar tris kartus viršyti namų kainą Kaune. Kiekvienas miestas pasižymi skirtingomis nekilnojamojo turto kainomis. Be to, labai skiriasi ir patys NT objektai – jų amžius, būklė, pritaikyti statybiniai sprendimai, lokacija ir kt. Tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir savo lūkesčių. Galbūt jūs žinote, kad įsigiję namą, turėsite kur kas daugiau rūpesčių ir papildomų finansinių išlaidų, nei tuomet, kai nuspręsite pirkti butą. Tai yra svarbus aspektas, jei norite, kad jūsų sprendimas būtų sėkmingas.

Ir nors puikiai suprantama, kad gyvenant name mes turime kur kas daugiau privatumo ir laisvės, nereikia nuvertinti didesnių išlaidų. Jei lygintume išlaidas, kurias patiria daugiabučiuose ir nuosavuose namuose gyvenantys žmonės, neretai pastaruoju atveju išlaidos būna didesnės – ir dabar nekalbame apie komunalines išlaidas. Kalbame apie namo remonto darbus, elektros instaliaciją, vandentiekį, šildymą ir kitas sritis. Tačiau vėlgi, kad ir kaip bebūtų, kiekvienas vartotojas renkasi tai, kas jo manymu yra tinkamiausia, todėl jei žinote, kad jausite gerokai didesnį malonumą gyvendami nuosavame name – ieškokite būtent jo. Net jei jūsų biudžetas neatitinka namų kainų Vilniuje, galite žvalgytis tokio tipo NT objektų Kaune ar kitame mieste. Galimybių yra labai daug – tereikia priimti tinkamus sprendimus.

(Perskaityta per mėnesį: 73, iš jų šiandien: 1.)