Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Šildymo katilai – dideliems namams ir patalpoms

Granuliniai katilai

Šiandien žmonės šildosi namus ar darbovietes ir kitokias įvairiai veiklai ar gyvenimui skirtas patalpas pačiais skirtingiausiais būdais – dujomis, elektra, kietu kuru ir t.t. Nuo šildymo sistemos priklauso ne vienas dalykas – kiek mokėsite už šildymo išlaidas, kaip tolygiai bus šildomos patalpos, ar kartu bus šildomas vanduo ir t.t.

Granuliniai katilaiVyrauja nuomonė, kad geriausios kokybės šildymo katilai – tai vienos rūšies – arba kieto kuro, arba granuliniai, arba dujiniai ir t.t. Tačiau šiandien ne vienas susigundo įsirengti kombinuotus katilus ir nėra vieno atsakymo – tai gerai ar blogai. Geras dalykas – kad kombinuotų katilų dėka būsite saugūs jei staiga pritrūktų vienos iš kuro rūšių  arba sugestų tos rūšies degimo mechanizmas. Tarkime, granuliniai katilai būna kombinuoti su kieto kuro katilu, todėl pasibaigus granulėms galėsite namus toliau šildyti kietu kuru.

Kita vertus, ekspertai teigia, kad nors kombinuoti šildymo katilai yra saugus būdas šildytis namus ar kitas patalpas, net ir geriausių gamintojų kombinuoti katilai yra silpnesnio mechanizmo ir sandaros. Viename įrenginyje gerai suderinti du skirtingus šildymo mechanizmus yra didelė užduotis, todėl patikimiau yra rinktis vienos kuro rūšies šildymo katilą.

Taip pat šildymo katilus galima rinktis pagal tai, koks kuras yra pigesnis ir kiek jo suvartojama kiekviena skirtinga šildymo sistema. Žinoma, kad mediena ir anglys atsieina bene pigiausiai. Taip pat populiarūs yra pjuvenų breketai, tačiau kai kuriems daug patogiau naudotis dujiniu šildymu, elektriniu šildymu arba granuliniu. Granulinis šildymas yra brangesnis už kieto kuro, tačiau juo galima nustatyti automatinį režimą, kurio dėka nereikės nuolatos prižiūrėti degimo.

Tad šildymo sistemą kiekvienas renkasi pagal savo pajamas, gyvenimo įpročius ir erdvę namuose.

(Perskaityta per mėnesį: 67, iš jų šiandien: 1.)