durys
Namai

Tinkamiausios durys jūsų namams

Ketinate atnaujinti savo būstą, tačiau tiksliai nežinote, kokios durys geriausiai tiktų jūsų naujai interjero idėjai? Be abejo, galima pasižvalgyti internetinėse parduotuvėse, taip pat galima nuvykti į statybos reikmenų, baldų parduotuves ar apsilankyti keliuose didžiausiuose prekybos centruose, kur durų pasirinkimas yra tikrai gausus. Tačiau, prieš visą tai darant, jums tikrai nepamaišytų daugiau sužinoti apie skirtingų tipų duris, sužinoti kiekvienų iš jų privalumus bei trūkumus, o tuomet jau bus kur kas lengviau apsispręsti.

Tradicijos ir klasika – medinių durų privalumai ir ne tik..

Nors anksčiau visos durys būdavo tik medinės, dabar duris iš medžio galime laikyti prestižo reikalu. Jeigu prijaučiate gamtai ir norite į savo namus įnešti daugiau natūralumo, tai nėra abejonės, kad medinės durys padės jums tai padaryti. Dirbtiniai pluoštai nei iš tolo negali atkurti to, ką sukuria gamta, tad natūralus medienos gaminys visada yra išskirtinis ir unikalus.

Patikimumas ir tvirtumas – dar dvi itin svarbios vertybės. Jeigu lygintume su koriu užpildytomis durimis, tai nuo gero smūgio medinėms durims nieko neatsitiks, o štai laminuotos durys su korio užpildu greičiausiai sulūžtų. Verta pakalbėti ir apie privatumą – turbūt daugelis žino, kad medžio masyvas puikiai apsaugo nuo nereikalingų garsų. Tai yra iš tiesų puikus šilumos bei garso izoliatorius.

Unikalumas – svarbi vertybė. Nieko keisto, kad tokių durų gamyba dažniausiai vyksta pagal individualius užsakymus. Ir pabaigai, prisiminkite ilgaamžiškumą – medžio masyvo durys jums gali tarnauti nors ir šimtą metų.

Pigu ir gražu – faneruotų durų populiarumas auga

Faneruotas durys renkasi žmonės, kuriems patinka aukso viduriukas – iš tiesų, tokios durys paprastai yra gerokai pigesnės už medžio masyvo duris, tačiau nėra tokios pigios kaip laminuotos durys. Parduotuvėse galima rasti įvairių tekstūrų, papuošimų, atspalvių. Pasirinkimas tikrai nemenkas, tačiau neretai tokios durys yra užsakomos ir individualiai gamybai.

Perkant faneruotas duris, galite pasirinkti iš gausybės skirtingų užpildų, priklausomai nuo jūsų poreikių – tai gali būti klijuotas masyvas, korys, MDF. Neretai pasirenkamas sukombinuotas derinys, kad geriausiai atitiktų jūsų poreikius.

Ant MDF klijuojamas lukštas yra pats patvariausias, todėl tokios faneruotos durys yra labai patvarios ir ilgaamžiškos. Ir pabaigai – grožis, kuris nėra nutolęs nuo gamtos. Kadangi tokios durys yra gaminamos iš natūralaus lukšto, tai jos gana panašios į brangesnes medžio masyvo duris.

Pigumas ir patogumas – laminuotų durų pliusai

Laminuotų durų gamyba yra pati populiariausia – jų galima rasti kiekviename prekybos centre. Aišku, dėl to galima teigti, kad tokios durys praranda savo unikalumą, tačiau galite pasirinkti iš gausybės skirtingų rūšių, atspalvių.

Šios durys išsiskiria tuo, jog jas itin lengva prižiūrėti (to beveik nereikia daryti), nesunku eksploatuoti (tokių durų svoris yra labai nedidelis, lyginant su faneruotomis ir medžio masyvo durimis), o pats didžiausias privalumas – labai maža kaina už kokybišką produktą. Kadangi gaminamos iš sintetinės medžiagos, kurios stygiaus artimiausiu metu tikrai nebus, laminuotos durys ir toliau bus labai pigios. Vienintelis didesnis minusas – jos yra trapios, jeigu užpildas neturi papildomos apsaugos.

Tikimės, kad išvardyti medžio masyvo, faneruotų bei laminuotų durų pliusai bei minusai padės jums sėkmingai apsispręsti.

(Perskaityta per mėnesį: 90, iš jų šiandien: 1.)