minkšti kampai
Namai

Odinė sofa: privalumai ir trūkumai

Odinė sofa – baldų klasika, statuso ir prestižo rodiklis. Tokie minkšti kampai vidutiniškai griežti, bet tuo pačiu elegantiški ir universalūs, jie ir toliau užkariauja klientų širdis. Šiame straipsnyje mes surinkome visus privalumus ir trūkumus, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti perkant natūralios odos sofą. Pradėkime nuo teigiamų dalykų.

Odinės sofos privalumai

Nerenka dulkių

Odiniai baldai nerenka dulkių ir gyvūnų plaukų. Valymas susideda iš kassavaitinio valymo drėgnu skudurėliu, išskyrus tuos retus atvejus, kai baldus reikia apdoroti specialiais kondicionieriais.

Beveik nesugeria skysčio

Oda nesugeria skysčių taip greitai, kaip tekstilė. O išsiliejusio vyno ar maisto pėdsakus nuvalysite be pasekmių, jei tai padarysite greitai. Odiniai baldai puikiai tiks, jei namuose yra mažų vaikų – dėmes lengviau pašalinti iš odos nei iš audinio.

Neelektrina plaukų ir drabužių

Kitaip nei sintetinės medžiagos ir vilna, oda neelektrina drabužių. Ant sofos galite judėti kiek norite, nesijaudindami, kad drabužiai pradės lipti prie kūno.

Jis turi malonų kvapą (šis daiktas tinka ne visiems, bet vis tiek!)

Jei oda yra gerai apdaryta, sofa turi malonų kvapą, o įtrynus specializuotu aromatiniu aliejumi, kvapas tampa dar geresnis.

Tinka alergiškiems žmonėms

Kadangi odiniai apmušalai nerenka dulkių ir vilnos, todėl namuose nesikaupia alergenai. Todėl odiniams baldams pirmenybė turėtų būti teikiama alergiškiems ir tiems, kurie nori palaikyti nepriekaištingą tvarką namuose.

Patvarios

Aukštos kokybės odinė sofa gali tarnauti savo savininkams dešimtmečius, neprarasdama savo formos, spalvų ar aktualumo. Ir net ilgainiui įgauna žavesio dėl nedidelio nusidėvėjimo. Tačiau kad ir kokia gera būtų oda, jei ji nebus prižiūrima ir pažeidžiamos naudojimo sąlygos, jos ilgaamžiškumui iškils pavojus.

Teigiamai veikia kambario mikroklimatą

Natūrali oda kvėpuoja. Tai reiškia, kad jis sugeba sugerti drėgmės perteklių arba, atvirkščiai, ją atiduoti, kai oras patalpoje tampa sausas.

Suteikia prabangos elementą

Odinė sofa iš natūralios odos atrodo gražiai ir brangiai. Tai kalba apie jo savininko statusą ir prestižą ir nuostabiai atrodo bet kokiame interjere.

Kalbėjomės apie mums žinomus odinės sofos trūkumus. Dabar pažvelkime į minusus.

Odinės sofos trūkumai

Netinka miegui

Taip, ant odos nepatogu miegoti: paklodė susiraukšlėjusi, oda šalta arba prilipusi prie kūno. Bet jei vis tiek norite miegoti naudoti odinę sofą, atidžiau pažiūrėkite į viršutinius čiužinius. Jie yra specialiai sukurti lovos išdėstymui ant sofos.

Žiemą – vėsu

Jei bute žiemą nekaršta, sėdėti ant odinių baldų nepatogu. Sofai reikia laiko sušilti iki kūno temperatūros. Šio laiko trukmė priklauso nuo odos kokybės: kuo ji aukštesnė, tuo greičiau jos temperatūra prisitaiko prie kūno temperatūros.

Vasarą – lipni

Palyginti su tekstile, oda kur kas lėčiau sugeria drėgmę. Taigi per karščius apmušalai nesugers prakaito, sukeldami nemalonų lipnumo jausmą. Šio jausmo galite atsikratyti uždėję ant sofos užvalkalą arba karštam periodui uždengę antklode.

Matomi įbrėžimai

Naminiai gyvūnai arba drabužiai su kietomis metalinėmis dalimis gali sugadinti odinę sofą. Ant tekstilinių apmušalų retai pastebimi įbrėžimai ir įbrėžimai. Pirkdami odinę sofą turėsite daug dėmesio skirti savo drabužių spintai ir keturkojų namų elgesiui.

Jautrus atvirai saulei ir sausam orui

Odiniai baldai netoleruoja tiesioginių saulės spindulių, staigių temperatūros pokyčių ir sauso oro. Nuo to jis išdžiūsta, įtrūksta ir perdega. Todėl prieš pirkdami pagalvokite, ar saulė pro langą kris ant sofos, ar šildys šildymo radiatorių. Be to, gamintojai rekomenduoja palaikyti patalpų drėgmę 40-60 procentų ribose.

Reikia ypatingos priežiūros

Kad oda išliktų tvirta, neištemptų, nesutrūkinėtų ir neprarastų pirminio blizgesio, ją būtina apdoroti specialiais kondicionieriais. Jie nėra pigūs, tačiau sugadintų baldų išvežimas gali kainuoti dar brangiau.

Gali patamsėti

Laikui bėgant odinė sofa gali patamsėti sąlyčio su kūnu vietose. Ir nors odos higroskopiškumas mažesnis nei tekstilės, ji vis tiek sugeria riebalus ir drėgmę. Prevencinis sofos apdorojimas specialiais kondicionieriais ir kassavaitinis valymas drėgna šluoste padės atsikratyti tamsių dėmių.

Ant odos taip pat gali likti prastai dažytų tekstilės gaminių pėdsakų. Pavyzdžiui, mėlynos dėmės ant džinsinio audinio. Tad šeimininkui teks stebėti ne tik odinę sofą, bet ir drabužių kokybę.

Gali prasitempti

Visų pirma, šis minusas susijęs su žemos kokybės oda. Tačiau brangi sofa, dažnai naudojant ir be tinkamos priežiūros, gali prarasti formą. Kad nesusidurtumėte su tokia situacija, rinkitės tik aukštos kokybės odos gaminius ir nepamirškite periodiškai juos apdoroti specialiais.

Informacija parengta vadovaujantis baldaiska.lt medžiaga.

(Perskaityta per mėnesį: 48, iš jų šiandien: 1.)