Kelionės į Ispaniją
Laisvalaikis

Kodėl lietuviai renkasi keliones į Ispaniją?

Kelionės į IspanijąŠį pietvakarių Europos šalis pastaruoju metu lietuvių tarpe vis populiaresnė. Kaip kelionių destinacija. Išsireiškus madingai. Tačiau eikime prie esmės – kelionės į Ispaniją pastaruosius porą metų, o ypač pastaruosius metus darosi vis patrauklesnės. Deja, labiausiai dėl įvairių neramumų rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Nors pasirinkimas kaip saugesnio varianto ir nėra labai malonu patiems ispanams, tačiau čia tikrai puikiai galima pailsėti.

Pradėkime nuo to, jog Ispanija yra tikrai didžiulė šalis. Jai priklauso bent keliolika nemažų, gausiai turistų lankomų salų. Tad vien pasakymas, jog keliaujate atostogauti į Ispaniją, dar beveik nieko nepasako. Gal skrendate slidinėti, gal vaikščioti po muziejus, gal kopti į ugnikalnį, o gal tiesiog gulėti saulėtame ir šiltame pajūrio kurorte? Ar jau supratote, koks platus tas kelionių pasirinkimas Ispanijoje?

Pabandome greitai viską apžvelgti. Žemyninė Ispanija. Kelionės čia dažniausiai būna dviejų tipų. Arba ieškome kultūros ir architektūros, lankant Barseloną, Madridą, arba ramaus pajūrio kurorto, kuomet dėmesį patraukia Alikantė ar Malagos regioną. Žinoma, dažniausiai norima suderinti viską, tačiau prioritetus reiktų išskirti. Ispanijoje galima ir laipioti po kalnus, ir slidinėti, ir dar visaip kaip įdomiai ilsėtis, tačiau tai jau labiau išimtys nei pagrindinės kelionių kryptys.

Persikelkime į jūrą ir salas. Arčiausiai randame pamėgtą Maljorką, jaunimo okupuotą Ibizą, retokai lankomą Menorką. Visą tai galime rasti Viduržemio jūroje. Dažnai tai ir būna pagrindinis ir vienintelis tikslas lankant Ispaniją. Dėl patrauklių kainų, puikios gamtos ir išvystyto turizmo serviso bene populiariausia iš šių salų yra Maljorka.

Ieškantys šiltų vandens ir saulės malonumų žiemos metu skrenda į Kanarų salas. Nors tai nėra paprastos ir eilinės kelionės į Ispaniją, jos vis dar telpa į šį terminą. Kanarai jau yra gerokai nutolę nuo žemyninės salos dalies, daug arčiau Afrikos krantų. Čia klimatas būna bent jau šiltas visus metus, nors pakilus į kalnus gali būti ir vėsu. Kanarų salos jau stipriai egzotiškos, ir su ugnikalniais, ir lavos laukais, ir nuostabiais urvais. Tačiau tai vis dar ta pati Ispanija.

(Perskaityta per mėnesį: 46, iš jų šiandien: 1.)