domkratas
Technologijos

Domkratas – kur jis naudojamas?

Jeigu bandytume sudėlioti serviso įrankius ir įrangą pagal eilės tvarką, kurie atsirado ankščiausiai, buvo sukurti seniausiai, tai vienas iš tokių įrenginių būtų domkratas. Šis įrankis buvo sukurtas labai senai ir servisų mechanikai dar dabar džiaugiasi juos turėdami, todėl kažin ar yra servisas, kuris neturi domkrato.

Domkratas yra naudojamas labai plačiai. Pasitaiko atveju kur domkratas yra naudojamas kitokiose srityse, tačiau daugiausia jį naudoja transporto priemonių servisai automobilių mechanikoje. Domkrato pagrindinė paskirtis yra pakelti, todėl tai yra gan patogu mechanikoje. Jie yra pakišami po tam tikra automobilio vieta ir, hidraulikos pagalba, yra pakeliama atitinkama automobilio vieta.

Šie įrankiai yra dažniausiai naudojami tada, kai reikia pakelti automobilio vieną ratą ir galima atlikinėti atitinkamus remonto veiksmus. Pavyzdžiui, yra pakeičiami automobilio ratai, ar reikia pakeisti amortizatorių, ar stabdžių kaladėles. Todėl domkratas dar ir yra plačiai naudojamas iki šiol. Tai vienas pagrindinių serviso įrankių, kuriuos galima sutikti kiekviename servise.

domkratasDomkratų įvairovė yra labai plati. Jie dažniausiai būna hidrauliniai, kur tepalas stūma cilindrą, tačiau yra ir mechaninių, kurie veikia sraigtiniu principu. Dažniausiai yra naudojami hidrauliniai domkratai, kadangi jie patikimesni. Taip pat domkratai gali būti su ratukais, kas yra patogi, nes jo nereikia kiloti ir galima lengvai nustumti į reikiamą vietą. Yra pneumatiniai domkratai, kurių keliamoji galia yra didelė, todėl jie gali pakelti visą automobilį. Tačiau pastarieji yra mažiau naudojami.

Žinoma, pasikeitė laikai – pasikeitė ir technologijos. Nors domkratas ir buvo vienas naudingiausių serviso įrankių, juos pakeitė keltuvai automobiliams. Tai yra mechanizuoti įrenginiai, kurie gali pakelti visą transporto priemonę į tokį aukštį, kad net serviso mechanikai gali patogiai dirbti po automobiliu. Lyginant su domkratu, tai jis nekelia viso automobilio, o tik jo dalį.

Taigi, domkratas yra vienas pagrindinių serviso įrankių, kurie plačiai naudojami nuo labai senai. Taip yra dėl to, kad šie įrankiai yra patogūs ir jais lengva naudotis. Žinoma, juos pakeitė keltuvai automobiliams, tačiau dar iki šių dienų jie yra plačiai naudojami ir bus naudojami visada.

(Perskaityta per mėnesį: 167, iš jų šiandien: 1.)