Sardinija ir žvaigždė ne iš jos paplūdimio
Laisvalaikis

Skrydžiai su persėdimais į Sardiniją

Sardinija ir žvaigždė ne iš jos paplūdimioNe visur iš Lietuvos galima nuskristi tiesioginiu skrydžiu. Iš tikrųjų mažai kur. O dar turėkime omenyje ir tai, jog maršrutai nuolat kinta, dalis jų yra tiesiog sezoniniai. Tad jei prieš metus planuojate kelionę į pavyzdžiui Sardiniją, atėjus laikui pirkti bilietus galite pamatyti, jog maršruto jau nebėra. Belieka arba keisti planus, arba ieškoti užsakomųjų skrydžių ir viso kelialapio, arba pasiryžti skristi su persėdimais. Tai – ir įdomus, ir pigus būdas pasiekti įdomias vietas. Kita vertus, tai taip pat ir varginantis keliavimas.

Tačiau skrydžiai su persėdimais pigiomis avialinijomis vis dar populiarūs. Tokiu būdu vos už keliasdešimt eurų galima pasiekti labai daug Europos regionų, aplankyti ne tik Sardiniją, bet ir šiaurinėje Afrikos dalyje esanti Maroką bei Kanarų salas. Iš tikrųjų, pasižiūrėjus į pigiųjų avialinijų maršrutų žemėlapį ir netingint pasidėlioti šiokią tokią maršrutų dėlionę, su vienu persėdimu galima pamatyti labai daug.

O svarbiausia tai, jog galima keliauti tikrai pigiai. Štai jei į Sardinijos salą seniau turėjome tiesioginius skrydžius, o dabar nebeturime, tai dar nereiškia, jog ją pasiekti brangiau. Skrendant su persėdimu kur kas populiaresniais maršrutais galima netgi sutaupyti. Pagrindiniai, didesnius srautus turintys oro uostai paprastai pasiekiami tikrai pigiai. Tad kartais pirkti du bilietus su persėdimu Briuselyje, Paryžiuje ar Romoje bus pigiau nei skristi į minėtą Italijos salą tiesiogiai.

Tačiau kaip dėl patogumo, kaip dėl vėlavimo rizikos? Iš tikrųjų visa tai yra. Pigiųjų avialinijų skrydžiai su persėdimais, kurių pagalba ir pasiekiamas Kaljaris, nėra apjungti. Tai reiškia, jog lėktuvui vėluojant niekas jūsų nelauks. Tad reikia pasilikti pakankamą laiko tarpą, bent kelių valandų, persėdimui. Tuomet riziką sumažinsite iki minimumo. Juk nenorėtumėte, jog vien dėl kelių minučių vėlavimo jūsų išsvajotoji Sardinija taip ir nebūtų pasiekta.

Kita vertus, su persėdimai atkeliauja ir nepatogumai. Ne tik lakstymai, patikros ir lagaminų tampymai. Bet ir ilgas, nuobodus laukimas oro uostuose. O jei nuolat lankysitės ir jų kavinėse, kelionės kaina gali labai greitai išaugti. Geriausia turėti mėgstamą knygą ir išnaudoti tą laiką prasmingai ir maloniai.

(Perskaityta per mėnesį: 57, iš jų šiandien: 1.)