Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Mažas ir mažai plaukuotas šuo

mopsas

mopsasTas šuo – tai mopsas, užkariaujantis vaikų širdis ir atvirkščiai. Be galo prieraišūs, gudrūs ir ištikimi šie gyvūnai. Būtent jie dažnai laikomi tose šeimose, kur yra mažų vaikų, nes jie puikiai sutaria. Be to, mopsai, nors lyg ir yra linkę būti aktyvūs, tačiau dėl savo sudėjimo pernelyg greit ir ilgai nepalaksto – labai panašiais kaip ir vaikai. Nieko nuostabaus, kad iš tokių susiformuoja puiki komanda žaidimams.

Nemažas šio šuns privalumas ir tas, kad jie nėra dideli. Nors ir rieboki ar raumeningi, priklausomai jau ir nuo šeimininkų taikomų auginimo metodų, tačiau vis tik mopsai nėra dideli. Jie pasitenkina neilgais pasivaikščiojimais, namie užima tikrai nedaug vietos, valgo taip pat daug kartų mažiau nei koks nors nuolat alkanas haskis, laika ar vilkšunis. Visai patogu ir tai, kad šių šunų kailis – trumpas, tad lengvai ir prižiūrimas. Retas bando savo mopsą šukuoti, dažniausiai pasitenkina maudymu. O auginantiems pavyzdžiui ilgaplaukius kolius dėl tokio priežiūros paprastumo tikrai kyla pavydas. Trumpame, tankiame mopsų kailyje ne taip lengvai įsivelia ir visokios erkės, kurias tenka ilgai ir kruopščiai rankioti ilgaplaukių ir ypač didelių šunų savininkams.

Dažniausiai ši šunų veislė auginama butuose, nors yra ir privačių namų savininkų, norinčių mopso kaip šeimos nario. Tai gana logiška – juk šio šuns nei poreikiai erdvei, aktyvumui nėra dideli, tad tai puikus miesto šuo. Tuo tarpu jei jau turite nuosavą namą, dažniausiai norisi ir kokio nors didesnio, aktyvaus šuns, su kuriuo ir palakstyti būtų galima. Na, ar bent jau suręsti jam nemažą voljerą, kuriame ir pats galėtų gerai išsilakstyti.

Vis tik, dera pasakyti, mopsas pasižymi ir šiokiomis tokiomis negandomis, be kurių turbūt neapsieina nei viena bent kiek mandresnė šunų veislė. Ligos, ligos, ligos – dalykas, kurį žino įvairių veislinių šunų savininkai. Ir mopsai čia – ne išimtis. Jų kūnas kresnas, kojos trumpos ir storos, fiziologiškai toks šuo nelabai gali normaliai bėgti. Natūralu, kad kaulų bei sąnariu trikdžiai – gana įprastas reiškinys. Jautrūs mopsų ir plaučiai bei visa kvėpavimo sistema – šuo sunkiai kvėpuoja, šnopuoja, yra ypač jautrūs peršalimo ligoms. Ir tiesiog senatvei. Bet, taip jau yra su veisliniais šunimis, turi jie ir gerų savybių, turi ir trūkumų.

(Perskaityta per mėnesį: 104, iš jų šiandien: 1.)