Laisvalaikis,  Paslaugos

Ko reikia geram TV koncertui, konkursui?

TV yra tikra projektų kalvė. Vienas iš įdomių žanrų – konkursai, kuriuose dalyviai kas savaitę dainuoja ir varžosi. Tas varžymasis dažniausiai būna taikus, o pasirodymai – pritraukiantys žiūrovų dėmesį. Kas svarbu tokiose laidose žvelgiant iš žiūrovo pozicijos? Apie tai – kitose pastraipose, o dabar neprošal rekomenduoti adresą Videoprojektai.lt. Tai ir 3D projekcijos, ir daug kitų aktualių dalykų (ypač svarbių organizuojant renginius).

Ko reikia geram TV koncertui?

1. Idėjos. Tiesą sakant, tai labai įdomi diskusija: kiek ir ką reiškia idėja? Ar ją sugalvojus jau padaroma pusė darbo? Vieno atsakymo, kuris būtų idealiai tikslus… nelabai rasime. Tam tikra pradinė mintis gali pasirodyti puiki ir atlaikyti laiko išbandymus. Bet neretai ji rutuliojama, rutuliojama ir galiausiai lieka tik truputį panašumo į pirminį variantą. Šiaip ar taip, idėja yra reikalinga, nes vienaip ar kitaip „užveda“ imtis darbų.

2. Gražios scenos ir vizualinių efektų. Reikia gražios aplinkos, išskiriančios iš kitų televizinių projektų. Gal ko nors spalvingo, gal prabangaus, gal modernaus… Dekoras yra svarbus ir neleidžiantis TV projektui nublankti įvairiausių laidų jūroje.

3. Dalyvių ir vedėjų. Kuo profesionalesni, charizmatiškesni vedėjai, tuo viskas puikiau. Tiek kalbėjimo, tiek aprangos stilius priklauso nuo žanro ir nuo noro parodyti vienokias ar kitokias šou ypatybes. Rimtas tonas? Žaisminga šneka? Humoro intarpai? Variantų – dešimtys, o ką nuspręs visą laidą kuruojantis personalas?..

4. Galbūt komisijos. Komisija dažnais atvejais nestokoja skambių frazių ir vertindami dalyvių pasirodymus bei megzdami pokalbį su vedėjais pagyvina šou. Neretai komisijos nariai kuria intrigą, o lengva diskusija suteikia papildomo „cinkelio“. Pavyzdžiui, vienas asmuo po tam tikro pasirodymo teigia: „Buvo nuostabu, rašau 10.“ O kitas pateikia savą vertinimą: „Buvo tikrai gerai, bet iki aukščiausio balo šiek tiek trūksta. Norėjosi efektingesnės kulminacijos, pasitaikė ir kelios vietos, kur atrodėte neužtikrintai. Tad rašau 9.“

5. Nuolatinio ruošimosi. Reikia išlaikyti aukštą kartelę, antraip nusivils ir fanai, ir atlikėjus vertinanti komisija, o šitai neigiamai atsilieptų pačiai televizijai. Jei matuotume reitingais, tai akivaizdu: blogas pasiruošimas – krintantys reitingai; geras pasiruošimas – aukštesni reitingai. Tai, beje, apima ir dalyvių repeticijas, ir sklandžią vedėjų kalbą, ir visą techninį įgyvendinimą.

6. Vertinimo sistemos. Kad jau užsiminta apie komisiją, vertėtų įsiterpti ir apie balsų sistemą. Žiūrovams patinka reitinguoti; tai galima laikyti viena iš TV laidų sėkmės formulių (arba bent jau sėkmei patinkančių „ingredientų“).

Dar būtų galima šnekėti apie tradicijas, tęstinumą. Jei projektas pasiteisina, gerbėjai laukia pratęsimo. Šis tikėtinas po metų, o iki tol eteryje nestinga kitų programų. Tarp kitko, šalia tradicijų ir tęstinumo tiktų paminėti ir naujumą. Juk dažnai būtent naujumas lemia susidomėjimo bangą. Projektas reklamuojamas, žadama, kad tai bus negirdėta ir nematyta, kad tai bus itin unikalu. Sutikite, prikausto tokios frazės…

Geras TV koncertas, konkursas neapsieina be įdomių dalyvių, atlikėjų. Malonią atmosferą užtikrinti padeda ir vedėjai. Kartais būtent vedėjai praskaidrina visą laidą. O jei reikia vienokių ar kitokių techninių sprendimų, susijusių su vizualiniais sprendimais, projekcijomis, verta kreiptis į Videoprojektai.lt ir suderinti tai, kas vėliau patiks kiekvienam TV koncerto fanui.

(Perskaityta per mėnesį: 10, iš jų šiandien: 1.)