Laisvalaikis

Žaislų vertė ir apie ką pagalvoti prieš renkantis žaislą savo vaikui

Žaislai ir žaidimai yra būtini kūdikiams, mažiems vaikams, ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams. Vaikams reikia suteikti kuo daugiau galimybių žaisti su įvairiais gerais žaislais ir daiktais pasitelkiant fantaziją. Turime labiau gerbti ir suprasti žaidimų pasaulį ir jo didelę vertę visiems kūdikiams ir vaikams (ir, žinoma, suaugusiems). Žaislai yra svarbi kiekvieno vaiko gyvenimo dalis. Tad itin geras jausmas padovanoti vaikui tinkamą žaislą. Tinkamo žaislo pasirinkimas iš daugybės variantų gali būti laimė tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Kokius klausimus tėvai turėtų užduoti prieš rinkdamiesi žaislą ar gaminį vaikui?

  1. Ar žaislas / gaminys yra saugus? Ar yra galimų pavojų? Ar produktas per mažas? Ar yra aštrių briaunų ar laisvų dirželių ar detalių? Ar tai nenuodingas produktas? Ar galima lengvai valyti? Ar jis atitinka vartojimo prekių saugos standartus? Ar yra garantija?
  2. Ar produktas įdomus? Žaislas turėtų linksminti vaiką. O taip pat džiuginti, dominti, būti malonus ir suteikti įgūdžių praktikos.
  3. Ar produktas tinkamas? Ar šis žaislas ar produktas yra reikšmingas dabar? Ar žaislas atitinka vaiko amžių, įgūdžius ir sugebėjimus? Ar jis sukels susidomėjimą? Ar vaikas džiaugsis naudodamas šį produktą ar žaislą?
  4. Ar produktas yra universalus? Ar galima naudoti daugiau nei vieną kartą?
  5. Ar produktas yra patvarus? Ar tai ilgai nesuluš, nesusiteps? Vaikai Įsijaučia žaisdami, tad delikatūs žaislai greitai būna sugadinti.
  6. Ar produktas domina ir įtraukia vaiką? Ar žaislas suteikia galimybę linksmintis, mokytis ir mąstyti?
  7. Ar produktas padės vaikui išplėsti kūrybiškumą? Naudodamas tinkamus žaislus, vaikas gali išplėsti vaizduotę dailės, amatų, pomėgių, kalbos, skaitymo, muzikos, judesio ir vaidybos srityse.
  8. Ko žaislas išmokys? Ar jis padės paskatinti teigiamą savivertę, vertybes, supratimą apie pasaulį ir kultūrą? Ar žaislas skatins įgūdžių ugdymo praktiką: akies bei rankų koordinaciją, smulkiąją motoriką, bendravimą. Ar tai moko vaiką apie aplinką, bendruomę, pasaulį, istoriją, mokslą ir (arba) technologijas?
  9. Ar galima produktą išvalyti ir pakartotinai naudoti? Jei jis negali būti plaunamas, ar jį galima kitaip praktiškai išvalyti?
  10. Ar žaislo kaina prieinama? Ar kaina atitinka gautą vertę? Brangūs žaislai ne visada patenkina poreikius, o pigūs žaislai ne visada nieko verti. Vertinkite gaunamą kokybę už kainą.

Kaip suprantate iš klausimų, žaislo įsigijimas neturėtų būti nuvertinamas ir leidžiamas „ai, gal tiks“ požiūris. Ir visai nesvarbu kokio amžiaus vaikui perkamas žaislas ar žaidimas – rinktis reikia atsakingai.

Kokių žaislų reikia vaikams?

Pasirinkite žaislus, kurie praturtina vaikų įgūdžius bei kūrybines galimybes. Įtraukite žaislus ir žaidimus, kurie siūlo atvirą žaidimą, pavyzdžiui, kaladėles, konstruktorius, dėliones. Nepamirškite skatinti ir fizinio žaidimo, tad vaikas turėtų turėti kamuolių. Taip pat reikalingi ir stalo ar strateginiai žaidimai, tokie kaip žaidimas Žinau Kaip.  Nepamirškite ir elektroninių žaidimų, kurie yra geras balansas su netechniniais žaislais.

(Perskaityta per mėnesį: 31, iš jų šiandien: 1.)