kalbejimopotemes
Laisvalaikis

Pasiruoškite savo būsimiems mokykliniams egzaminams

Ar kada nors esate girdėję patarimą teigiantį, kad turėtumėte išmokti mokytis? Skamba keistai, tačiau tokiuose žodžiuose yra labai daug ir didelės prasmės. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus, kuris nori įsisavinti jam naują informaciją, turėtų vadovautis tam tikrais mokymosi principais, siekiant palengvinti mokymosi procesą, paverčiant jį kur kas sklandesniu ir efektyvesniu. Žinoma, tai ypač aktualu moksleiviams, kurie ruošiasi laikyti mokyklinius egzaminus. Todėl apie tai verta pakalbėti šiek tiek plačiau. Naudingais patarimais pasidalina KalbejimoPotemes.net.

  • Mokykitės sistemingai. Klausite, ką tai reiškia? Visų pirma jums reikėtų suprasti, ką norite išmokti. Jei skirtingų disciplinų yra ne viena ir ne dvi, jums reikia turėti mokymosi planą. Tokiu atveju neturėtumėte mokytis visko iš karto. Kur kas geriau, jei savo laiką paskirstytumėte kaip įmanoma optimaliau, pradedant nuo tų mokslų, kurie jums atrodo patys sudėtingiausi ir judant link lengvesnių ir jums labiau suprantamesnių. Tuo tarpu nemaža dalis moksleivių elgiasi priešingai. Pirmiausia jie imasi pačių lengviausių mokslų, kuriuos kuo puikiausiai supranta, tačiau tokiais atvejais labai dažnai kyla papildomas stresas ir dar didesnė įtampa, kai galiausiai suprantama, kad iki būsimų egzaminų liko visai nedaug laiko, o nė nepradėta ruoštis patiems sudėtingiausiems egzaminams.
  • Nekelkite sau papildomo streso. Jei jūs jausite labai didelę įtampą ir bijosite būsimų egzaminų, vargiai galėsite efektyviai jiems ruoštis. Informaciją įsisavinti bus kur kas sudėtingiau ir jūs niekaip nepajėgsite atsipalaiduoti. Todėl kiekvienas specialistas pataria į egzaminus ir visą pasiruošimo procesą žvelgti kur kas lengviau. Žinoma, niekas nesako, kad turėtumėte visiškai atsipalaiduoti ir nebesukti galvos dėl tinkamo pasiruošimo, tačiau sureikšminti tai, ko nebūtina, tikrai nėra jokios prasmės.
  • Leiskite sau pailsėti. Jūsų kasdienybėje turėtų būti ne tik mokykla ir mokymasis. Dalis laiko turėtų būti skiriama ir jūsų poilsiui bei atsipalaidavimui. Tai reiškia, kad neturėtumėte vengti reguliarių pramogų, kurių metu galėtumėte visiškai atsiriboti nuo mokslų ir jums jau seniai pabodusios kasdienybės. Jei to nepamiršite, pasiruošimas būsimiems mokykliniams egzaminams bus kur kas lengvesnis.
(Perskaityta per mėnesį: 24, iš jų šiandien: 1.)