toiterjeras
Laisvalaikis

Mažas šunelis namuose

toiterjerasJei jau nusprendėte auginti šunį, patarčiau pradžiai pamąstyti apie mažąsias šunų veisles. Kad ir kaip nekaip (na, tikro šuns atžvilgiu) toiterjeras atrodytų, tačiau jis ir daug privalumų. Ypač turint omenyje gyvenimą ankštame bute. Jis, nors kažkiek ir aktyvus, tačiau daug nujudėti nepajėgia – jam pakaks trumpų pasivaikščiojimų. Tai mažas šuo, net suaugęs tesveriantis tarp dviejų ir trijų kilogramų, tad atitinkamai mažai jis ir suėda. Palyginus, pavyzdžiui, su kone dvidešimt kartu didesniu senbernaru. Galų gale, ankštame bute toiterjeras ir tiesiog fiziškai užima mažai vietos – o tai tikrai patogu. Numeti kokią pagalvę į kambario kampą ir šuniui laimės pakaks.

Pripažinkime, su didelėmis veislėmis viskas kur kas sudėtingiau. Ar norėtume, kad po jūsų visai šeimai priklausantį vieno ar dviejų kambarių butą slankiotų vilkšunis, haskis ar dogas? Ir ne tik slankiotų, bet ir prašytų dėmesio, veiksmo? Didelis šuo – tai ne mažas liaunas paliegėlis toiterjeras, jam pusvalandžio pasivaikščiojimai prilygsta vos nusižiovavimui. Haskis, sibiro laika ar vilkšunis mielai kas dieną sukartų dvidešimt ar trisdešimt kilometrų, dar pageidautina kur nors kalvotame miške, kur galima ne tik aklai bindzenti šaligatvio plytelėmis, bet ir rimtai palakstyti. Ir pašokinėti, ir kokį įsivaizduojamą ar tikrą grobį pabandyti sugauti. O jūs štai uždarote jį į mažą butą ir liepiate džiaugtis. Taip toli gražu nėra. Va todėl šioje srityje mažieji šunys ir yra geras sprendimas.

Finansiškai mažas šunelis taip pat atsieis gerokai mažiau didelis. Pradedam nuo maisto? Čia kiekiai gali skirtis dešimt ir net dar daugiau kartų, atitinkamai skirsis ir išlaidos maistui, lyginant mažą šunį su dideliu. Tad toiterjeras yra tikras taupus šuo. Na ir kas, kad jo medžiagų apykaita kiek greitesnė. Nu nepajėgia jis daug suėst nors tu ką. Ne taip tiesiogiai, tačiau finansiškai mažosios šunų veislės pigesnės ir kitais atžvilgiais – ir lankymasis kirpykloje, ir pas veterinarą, ir perkant guolį, kaulą, žaislą ar net skiepo dozę, skirtumas pasijus. O jei dar pabandysime įskaičiuoti, kiek potencialiai žalos gali pridaryti bute paliktas nuobodžiaujantis vilkšunis palyginus su mažuoju, per rytinį penkiolikos minučių pasivaikščiojimą jau nuvargusiu toiterjeru, galime pritrūkti ir fantazijos. Tad neskubėkime nuvertinti mažųjų šunų.

(Perskaityta per mėnesį: 82, iš jų šiandien: 1.)