veterinarijos klinika
Laisvalaikis,  Paslaugos,  Pirkiniai

Veterinarijos klinika pataria, kaip išsirinkti šunį

veterinarijos klinikaJei nusprendėte auginti šunį, visų pirma turite išsiaiškinti, ar šis sprendimas netrukdys kitiems jūsų šeimos nariams ar kaimynams. Be to, turite apsispręsti dėl šuns veislės, lyties ir amžiaus. Veterinarijos klinika siūlo įvertinti ir finansines šio sprendimo išlaidas – pagalvokite apie pinigus, skirtus šuns šėrimui, priežiūrai ir gydymui.

Šeimos narių ir kaimynų pritarimas

Nors ir kaip norėtumėte šuns, prieš priimdami sprendimą, turite atsižvelgti ir į artimųjų nuomonę. Praktika rodo, kad labai daug šunų yra grąžinami į prieglaudą, kadangi paaiškėja, kad kiti šeimos nariai nesidžiaugia augintinio draugija. Itin dažna klaida – imti šunį, nepagalvojus apie ateities poreikius, pvz., jei šiandien jums liūdna, tai dar nereiškia, kad šuns įsigijimas yra puiki terapijos priemonė. Nepamirškite – šuo reikalaus jūsų atsakomybės, dėmesio ir laiko. Prieš įsigydami šunį, turėtumėte pasiklausti kaimynų nuomonės, ypač, jei galvojate apie didesnės ar agresyvios veislės augintinius. Privalote suprasti kaimynų nerimą ir būti tolerantiški jų nuomonei.

Lytis ir amžius

Veterinarijos klinika teigia, kad dažniausiai patinai, lyginant juos su patelėmis, yra kur kas judresni ir energingesni, be to, moteriškos lyties augintinės yra lengviau dresuojamos ir greičiau prisitaiko prie šeimos įpročių. Būtina įvertinti ir rujojimo ypatumus – patelės rujoja kartą ar kelis per metus. Tuo metu augintinė trauks aplinkinių šunų dėmesį, todėl galite turėti sunkumų, jei šalia jūsų gyvena daug patinų. Vyriškos lyties augintiniai patelių ieško visus metus, todėl gali tapti sunkiai suvaldomi, pvz., pabėgti iš namų. Siekiant išvengti didesnių sunkumų, rekomenduojama augintinius kastruoti (sterilizuoti). Tiesa, veterinarai įspėja, kad po operacijos šunims gali padidėti apetitas, todėl augintinių masė ims augti.

Prieš priimdami sprendimą, turite nuspręsti, ar norite jauno šuniuko ar suaugusio augintinio. Daugelis žmonių žavisi itin jaunais šuniukais, tačiau veterinarijos klinika įspėja – tokie augintiniai gali sukelti itin daug sunkumų ir nepasiduoti dresūrai. Šuniukai turėtų augti su mama iki vienerių metų amžiaus, kad išmoktų esminių paklusnumo ir gero elgesio taisyklių. Vyresnio amžiaus šunį galite pasiimti iš įvairių prieglaudų – šuniukai ten dažniausiai paliekami, kai jų šeimininkai iškeliauja į užsienį ar pasikeičia jų gyvenimo sąlygos. Paprastai tokie šunys būna ramūs ir paklusnūs, greitai prisitaiko prie naujų gyvenimo sąlygų.

Išlaidos

Šunų išlaikymas gali tapti itin brangiu malonumu, todėl gerai pagalvokite, ar galite rūpintis pageidaujamu augintiniu. Nekalbant apie ėdalo ir higienos išlaidas, nepamirškite, kad šunį reikės kasmet skiepyti. Visiems šuniukams reikalingas tvirtas ir kokybiškas antkaklis ir pavadėlis, maisto dubenėlis, miegojimo krepšys. Negalima pamiršti ir įvairių žaislų ar dresūros reikmenų. Be to, kai kurių veislių augintiniai turi būti reguliariai kerpami.

(Perskaityta per mėnesį: 59, iš jų šiandien: 1.)