Stokholmas
Laisvalaikis

Pietinė Švedija

Stokholmas
Švedija – mums labai artima šalis, traukianti ir savo darbo rinka, ir aukštu mokslo lygiu, ir, žinoma, būrius turistų. Pastarieji Švedijoje ieško ir nuostabios, mažai paliestos gamtos, ir kultūros paveldo, ir šiaip vakarietiško gyvenimo pajautimo. Pietinė Švedija – labiausiai urbanizuota Švedijos dalis, čia ir didžiausi jos miestai – Stokholmas, Malmė, Gotenburgas, kurie paprastai ir tampa turistų trauko centru.
Stokholmas – šalies sostinė, didžiulis, modernus miestas, su savo gilia istorija. Jame yra net ne vienas tarptautinis oro uostas, taip pat galima atplaukti keltu. Norintieji pamatyti daugiau ir pakeliui, kartais renkasi kelionę į Švediją automobiliu. Tai gana ilgas kelias, kurio metu tenka keltis keltu per Baltiją, vinguriuoti kalnuotom Švedijos vietovėm. Galima važiuoti ir per pietų pusę – Lenkija, Danija, ir iš Kopenhagos pervažiavus tiltu į Malmę, apsižiūrėjus šiame mieste, pasukti ir link Stokholmo.
Visgi skristi į Švediją turbūt labiausiai apsimoka. Nors pigiosios avialinijos į Skandinaviją dažnai sezoniškai keičia maršrutus, variantų vis tiek galima atrasti. Jei ne iš Vilniaus, kaip tarkim praeitą kartą, tai iš Kauno ar Rygos tiesioginis skrydis tikrai bus. Ir bilietai į Skandinavijos miestus dažnai esti vieni pigiausių, nedažnai tenka mokėti daugiau nei šimtą eurą už kelionę į abi puses. Tačiau kiek problematiškiau su kelionėmis pačioje Švedijoje. Jei jūsų tikslas nėra tarkim vien Stokholmas, į kurį galite paprastai nuskristi, bet tos pačios kelionės metu norisi pamatyti, kaip gi atrodo ir Malmė, ir Gotenburgas, galbūt ir kiti mažesni Švedijos miestai, reiškia, teks pakeliauti po pačią šalį.
Transporto sistema šioje šalyje yra gana gerai išvystyta. Tarp miestų ir miestelių važinėja autobusai, gana tankus traukinių tinklas, tad keliauti kaip ir nėra problemos. Visgi, viešojo transporto bilietų kainos čia taipogi Skandinaviškos – pervažiavimas iš vieno miesto į kitą gali kainuoti daugiau, nei iš Lietuvos atskristi į Stokholmą. Tad gerai pasiskaičiuokite, ar nebus per brangu važinėti viešuoju transportu po pačią Švediją. Jei keliaujate ne vienas, o trise ar keturiese, išeitis galėtų būtų automobilio nuoma. Taip galima pamatyti išties daug, leisti sau išsukti iš pagrindinio kelio, aplankyti mažų kaimelių lankytinas vietas ar pasivažinėti arčiau uolėtos jūros pakrantės.

(Perskaityta per mėnesį: 111, iš jų šiandien: 1.)