Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Storėjama dėl nuolatinės nemigos

Nuolatinis miegos trūkumas šiuolaikiniame pasaulyje jau tapo vienu iš pagrindinių antsvorio priežasčių. Tokią išvadą padarė Amerikos mokslininkai ir išvadas paskelbė žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“.

Jų tyrime dalyvavo 16 savanorių – sveikų suaugusių žmonių, kurių nekavo antsvoris. Jie dvi savaites gyveno specialiame izoliuotame kambaryje, kuriame įrengta aparatūra pagal tiriamųjų iškvepiamą orą ir jame esantį angliavandenilį galėjo kontroliuoti, kiek kalorijų sudegina jų organizmas.

Pirmas trejas dienas eksperimento dalyviai naktį miegojo po 9 valandas. Jų tikslas nebuvo numesti svorio per tris dienas. Racionas sudėtas taip, kad buvo tiksliai kompensuojama per parą prarandama energija.

Vėliau jie padalinti į dvi grupės. Vienai miegą apirbojo penkiomis valandomis, antra miegojo tas pačias 9 valandas. Tuo pačiu šioms grupėms buvo panaikinti bet kokie maisto ribojimai. Tuo pačiu, jiems leista per dieną užkandžiauti neribotą skaičių. Po penkių dienų grupės pasikeitė vietomis.

Paaiškėjo, kad eksperimento dalyvių, kuriems trūko miego, energijos vartojimas padidėjo 5%. Tačiau dėl dėl to svoris nekrito, nes šios grupės nariai pradėjo vartoti vidutiniškai 6% daugiau kalorijų. Šio kiekio jų organizmas jau nebepajėgė kompensuoti. Be to, dauguma kalorijų tekdavo vakariniams užkandžiams. Jų tikslas nebuvo pradėti lieknėti.

Po 5 dienų kiekvienas iš „nemiegančių“ grupės narių priaugo svorio nuo 700 gramų iki kilogramo. Priminsime, kad iki eksperimento pradžios visų jų kūno masės indeksas buvo idealus, bėdų dėl padidėjusio apetito niekas neturėjo.

Grįžus į normalų miego režimą savanorių kūno masė nustojo didėjo. Maždaug pusei eksperimento dalyvių jie pradėjo mažėti tapo tokia, kaip iki bandymų pradžios. Šis eksperimentas tik patvirtino, kad miego trūkumas ir vakariniai užkandžiai didina antsvorį ir gali sukelti nutukimą.

Daugiau informacijos tinklalapyje Los.lt

(Perskaityta per mėnesį: 76, iš jų šiandien: 1.)