Sveikata

Dažniausios dantų valymo klaidos

Ar esate apsilankę pas odontologą ir išgirdę, kad tinkamai nevalote dantų? Ši žinia nustebina daugybę lankytojų, nes dažnai manome, kad mūsų burnos higienos procedūros yra atliekamos kruopščiai ir teisingai. Išgirdus šiuos klausimus neabejotinai kyla klausimas: Ką mes darome neteisingai valydami dantis?

Dantų valymo klaidos yra labai dažnos, bet retai pastebimos. Vaikystėje išmokstame ir nuolat kartojame panašius valymo judesius bei techniką, bet jei šie veiksmai yra atliekami neteisingai be įsiterpimo, užaugęs žmogus gali netinkamai valyti dantis visą gyvenimą ir to nė nežinoti. Įpročiu taisymas – tai sunkus darbas, tačiau pasiekti norimus rezultatus tikrai įmanoma.

Prasta dantų higiena kenkia ne tik šypsenai jūsų šypseną. Kiekvieną dieną mūsų dantis pasidengia apnašomis. Jų tinkamai neišvalius, apnašos ilgainiui gali pavirsta dantų akmenimis, o tai savo ruožtu gali sukelti dantų ėduonį bei dantenų ligas.

1.      Per ilgas dantų šepetėlio naudojimas

Naudojant šepetėlį du kartus per dieną, septynias dienas per savaitę, jis išlieka veiksmingas apie tris mėnesius. Susidėvėję bei nudilę šereliai po daugiau nei 200 valymų jau nepajėgia tinkamai pašalinti visas apnašas. Praejus ilgesniam laiko tarpui arba pastebėjus šiuos požymius nusipirkite naują dantų šepetėlį.

2.      Per trumpas dantų valymo laikas

Pasak odontologų, dantų valymo procedūra turi užtrukti apie 2-3 minutes. Vidutinis dantų valymo laikas vos tesiekia 45 sekundes, o vaikų tarpe valymas trunka dar  trumpiau. Akivaizdu, jog tingumas jauname amžiuje staiga tampa žalingu įpročiu suaugusiam asmeniui.

Itin greitas dantų valymas neduoda dantų pastoje esančiam fluorui pakankamai laiko įsikibti į emalį. Jei manote, kad jūsų burnos higienos procedūros užtrunka per ilgai, nustatykite dviejų minučių laikmatį ir švelniai bei atidžiai valykite dantis. Šis metodas ne tik padeda suvokti asmenims kaip trumpai trunka jų kasdienis dantų valymas, bet ir pajusti kur kas kruopštesnio valymo malonumą bei naudą.

3.      Burnos skalavimas po dantų valymo

Neskubėkite skalauti burnos po dantų valymo procedūrų. Galite išspjauti dantų pastą, tačiau taip greitai į burną patekus vandeniui sumažėja fluoro dantų pastos veiksmingumas. Burnos skalavimas po dantų valymo yra labai populiarus veiksmas, kuris itin greitai tampa įpročiu. Dantų valymo procedūros veiksmingumą užtikrina skalavimas burnos skalavimo skysčiu, kuriame  taip pat yra fluoro.

Jei norite tinkamai apsaugoti savo dantis, pasistenkite negerti jokių gėrimų pusvalandį po dantų valymo.

4.      Tarpdančių siūlo naudojimas

Tarpdančių valymas siūlu ar specialiu šepetėliu bent kartą per dieną yra itin svarbus efektyviam apnašų pašalinimui tarp dantų. Šių vietų niekada nepasiekia jūsų dantų šepetėlis, o užsilikusios nuosėdos pamažu virs kietomis kalkėtomis nuosėdomis.

Šie įprasti, tačiau itin svarbūs patarimai padės jums užtikrinti optimalią burnos, dantų ir dantenų sveikatą. Netingėkite tinkamai valyti dantis, nes skausmas bei brangus gydymas užklumpa pacientus visiškai netikėtai. Vadovaukitės gydančio odontologo patarimais ir užkirskite kelią nemalonioms ligoms.

Apsilankykite vienoje iš ClinicDPC klinikų ir užsiregistruokite konsultacijai!

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)